Відкрито новий агрегатний стан речовини Автор: CYBERMAG · Опубліковано: 30.07.2009 16:40 · Розділ: Наука

Відомо, що всі речовини можуть перебувати у трьох агрегатних станах: твердому, рідкому і газоподібному. Дехто з вчених додають до них ще один стан речовини – плазму (іонізований газ, розігрітий до надвисокої температури), але речовини у такому стані присутні лише в космосі та наукових лабораторіях. Крім того, фізики працюють і над іншими агрегатними станами речовин.

Один з таких станів було створено в Оксфорді. За допомогою невеликих, але достатньо потужних лазерних променів вчені вибивали електрони з ядер атомів алюмінію, що дозволило змінити форму, але зберегти будову кристалічної градки. Врезультаті було отримано зовсім новий, досі невідомий стан алюмінію, який має здатність пропускати світло.

"Умови, які нам вдалось створити нагадують умови всередині зірок, де спостерігаються умови ядерного нуклеосинтезу. Фактично, в лабораторії ми створили зірку в мініатюрі», - пояснює Джастін Ворк, працівник факультету фізики Оксфордського Університету.

Також там кажуть, що «ручне» створення нових елементів – мрія багатьох вчених. В якості побічного продукту такої реакції у вчених з’явиться велика кількість дешевої енергії, яку також можна використати і у промислових цілях.

Для виробництва прозорого алюмінію вчені використали синхротронно-радіаційний генератор FLASH, який розміщений в Гамбурзі. Він здатен виробляти дуже короткі і м’які рентгенівські імпульси, потужності кожного з яких достатньо для забезпечення електричною енергією невеликого міста. Вся ця потужність була направлена на мініатюрний шматочок алюмінію, товщиною менше людської волосини, після чого, внаслідок вибивання з нього електронів, алюміній став прозорим.

Джерело: cybersecurity.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.