Кілька варіантів вирішення проблем з житлом у Києві Автор: lesya · Опубліковано: 12.02.2014 12:31 · Розділ: Цікаві факти

Київ – місто великих можливостей, культурний, навчальний, адміністративний та політичний центр України. Сюди стікаються люди з усіх областей, адже в Києві набагато більше можливостей реалізувати себе – як-не-як, столиця держави.

Саме тому ті, хто бажає отримати престижну високооплачувану роботу чи дати дітям хорошу освіту з відкритим перспективним майбутнім, їдуть до Києва. Але як і в кожній столиці, житло в Києві дороге, і вирішити це питання вдається далеко не всім.

У приїжджих є декілька варіантів, у кожного з яких свої мінуси та плюси. Розглянемо кілька основних.

1. Винайняти квартиру. Саме до цього варіанту вдається більшість тих, хто вирішує пошукати щастя в столиці. Студенти, робітники чи просто молоді сім’ї не бачать інших варіантів. Що ж, переваги цього способу очевидні: ви отримуєте помешкання, при чому можете вибрати його за власним смаком, з усіма зручностями та меблями. Квартирні агентства пропонують укладати договори, тож можете бути певні, що власник квартири вас не обдурить. Та є одне велике АЛЕ – орендна плата. Квартири в столиці користуються попитом, тож і власники не пропускають можливості заробити. В результаті за більш-менш пристойну квартиру в гарному районі Києва доведеться заплатити щонайменше п’ять тисяч гривень. А така сума далеко не кожному по кишені, навіть якщо зважити на високі київські зарплати. Якщо ж порахувати, скільки грошей ви викинете на вітер за рік, то взагалі бажання винаймати квартиру в Києві пропаде.

Фото з сайту irpen.ko.slando.ua
Фото з сайту irpen.ko.slando.ua


2. Другий варіант – пошукати кімнату в гуртожитку чи комуналці або винайняти квартиру з кимось на пару. Мінус – мінімум зручностей, та ще й необхідність встановлення контакту з сусідами чи співмешканцями (а побутові дрібниці непомітно можуть перетворити життя в пекло), плюс – ціна набагато нижча, ніж за окрему квартиру.

3. Якщо ж ви маєте певну суму на руках, краще за все придбати власне житло. Не вистачає грошей на Київ, можете купить квартиру в Ирпене, Бучі, Броварах тощо. Всі ці міста розташовані в передмісті Києва, то ж часом добратися до них можна швидше, ніж пересуватися з одного району Києва в інший. Так, відстань від Києва до Ірпеня – всього вісім кілометрів, а ціни на квартири помітно нижчі.

До речі, сьогодні багато хто (при чому сім’ї цілком забезпечені, які мають в самому Києві житло і не одне), вирішують придбати помешкання за містом. Чому? Та тому, що природа тут незрівнянно красива (ріки, озера, соснові ліси), повітря – чистіше, ніж у мегаполісі, та й шуму набагато менше. При цьому інфраструктура цих містечок розвинена добре, тож ви не почуватиметеся відірваними від світу. Мінусом проживання в Ірпені можна назвати хіба що досить бурхливе вуличне життя місцевих мешканців. Однак, як твердять місцеві мешканці, все не гірше, ніж, наприклад, на Троєщині. Ну і, звісно, треба мати гроші на купівлю квартири.

4. Останній варіант, який може допомогти вирішити проблему з житлом в Києві, це іпотека. Навіть якщо ви не боїтеся залізти в багаторічну кабалу, пам’ятайте: іпотеку вам можуть і не дати. Адже умови іпотечного кредитування досить суворі, та й відсоток переплати не те що вражає, а вводить в шок.


Інші новини розділу