Вчені довели, що потворні обличчя запам'ятовуються краще, ніж привабливі Автор: lesya · Опубліковано: 11.02.2014 15:17 · Розділ: Психологія

Якщо ви думаєте, що красиве обличчя тяжко забути, ви помиляєтеся: таких висновків в ході чергового дослідження дійшли німецькі психологи. Вони з’ясували, що людині набагато більше врізаються в пам’ять потворні фізіономії. Отож виходить, що впізнати красиву людину нам складніше, ніж непривабливу.

Виняток становлять привабливі обличчя з якимись своєрідними рисами. В процесі пізнавання красивих облич задіяні інші механізми. А впізнати таке обличчя заважають емоції.

Дослідження проводилося вченими з Йенського університету. В ході експерименту дослідники з’ясували, що фотографії некрасивих людей люди запам’ятовують краще, аніж знімки привабливих осіб. Тим не менше, всі учасники експерименту добре запам’ятовували красиві обличчя з відмітними ознаками, таке як, наприклад, у Анджеліни Джолі.

Автори дослідження Хольгер Візе, Каролін Альтман та Стефан Швейнбергер, опираючись на отримані результати, зазначили, що практично всі учасники експерименту краще запам’ятовували непривабливі обличчя, аніж привабливі.

В рамках дослідження вчені вибрали групу людей, яким показували фотографії різних осіб, як привабливих, так і непривабливих.

На запам’ятовування того чи іншого обличчя піддослідним давали всього декілька секунд. На другому етапі експерименту учасники дослідження повинні були пройти тестування. Їм знову показували знімки, а вони повинні були відповісти, чи бачили це обличчя раніше, чи ні.

За словами доктора Візе, до цього часу прийнято було вважати, що красиві обличчя запам’ятовуються краще. За основу цього твердження було взято той факт, що людям приємніше споглядати на красиві обличчя. Однак в результаті дослідження виявилося, що це не зовсім так.

За словами дослідників, запам’ятати риси красивого обличчя нам не дозволяють емоції, які спотворюють наше сприйняття. І через деякий час ми це обличчя просто не згадаємо, не говорячи вже про те, щоб відтворити його у пам’яті. Паралельно вчені проводили ЕЕГ, спостерігаючи за активністю головного мозку піддослідних під час експерименту. Результати електроенцефалографії підтвердили припущення дослідників.

Окрім цього, в результаті дослідження стало зрозумілим, що у випадку з привабливими обличчями люди часто дають хибно-позитивні відповіді. Тобто вони можуть твердити, що обличчя їм знайоме, навіть якщо раніше його не бачили.

Джерело: fedpost.ru

Інші новини розділу