5 знаменитих авантюристів, які змінили хід історії Автор: lesya · Опубліковано: 11.02.2014 11:57 · Розділ: Цікаві факти

Фільми, книги та історії про авантюристів приковують увагу сучасного глядача. Смішні та винахідливі, кумедні й неординарні, ризиковані та нахабні, ці особистості не можуть залишитися непоміченими. Як писав колись знаменитий письменник Стефан Цвейг, авантюристи – це люди, які з головою кидаються у небезпечні та ризиковані проекти – від організації лотереї до створення чи повалення цілої держави. Ці люди з властивою їм величчю і нахабством втручаються в хід світової історії… Хоча іноді отримують копняка під зад.

Авантюрам та авантюристам сьогодні присвячено безліч фільмів, і всі вони здебільшого користуються популярністю у глядача. Одним з таких фільмів є робота російських кінематографістів, яка оповідає історію чотирьох приятелів, що зробили з авантюрних затій бізнес. Смотреть онлайн «Короли игры» ви можете на сайті http://megogo.net/ru/ - фільм однозначно заслуговує на увагу, оскільки серед російських серіалів заслужено займає одну з найвищих сходинок.

Що ж стосується знаменитостей, які прославилися своїми небезпечними пригодами, то про них піде мова трохи нижче. Всіх їх об’єднують певні спільні риси: невідоме походження (часто оповите пікантним і водночас таємничими подробицями), шпигунська діяльність, невстановлене джерело дохходів, любов до подорожей тощо.

Алхімік (фото з lib.rus.ec)
Алхімік (фото з lib.rus.ec)

Одним із найзнаменитіших авантюристів в історії був граф Сен-Жермен. Ким він був насправді та чи взагалі був графом, невідомо. Куди б він не їхав, в яких країнах би не бував, всюди він представлявся по-іншому. Можливо, він відомий вам під іншим найменуванням: це і принц Ракоші, і генерал Салтиков, і граф Царогі чи де Белламі, і маркіз де Монферато. Учасник багатьох політичних переворотів, він навіть примудрився працювати послом. А так займався алхімією, покращенням діамантів і ще бозна-чим. А своїх слуг граф змушував розповідати, що вони служать йому більше трьох сотень років…

Не менш загадковою постаттю був і граф Алесандро Каліостро. Чим він лише не займався: і зілля виготовляв, і думки читав, і повертав молодість, і розмовляв з духами. Також займався алхімією, і одного разу йому таки вдалося вразити публіку своїми здібностями.

Перебуваючи у Санкт-Петербурзі, Каліостро звернувся до Олександра Потьомкіна з унікальною пропозицією: збільшити його статки втричі. Однак містик поставив умову: після того, як кількість золота зросте, третину він забере собі. Так і сталося, і як цей фокус вдалося Каліостро провернути, з’ясувати до цього часу так і не вдалося.

Ще один знаменитий авантюрист - Казанова. Цей венеціанець прославився не лише своїми любовними пригодами, але й неймовірними авантюрами. Він став єдиним, кому вдалося втекти з венеціанської в'язниці Пьомбі, з якої ніхто не втікав ні до, ні після нього. Казанова виконував секретні місії різних держав, дружив з багатьма монархами.

Шевальє д'Еон – і чоловік, і жінка. Таємний французький агент півжиття жив у шкурі чоловіка, іншу половину – в шкурі жінки. На його рахунку чимало політичних авантюр міжнародного рівня, він навіть зумів підробити заповіт Петра Великого, згідно з яким російський імператор нібито склав план встановлення Росією світового панування.

Не можливо не згадати і корнета Савіна. Його життя і авантюри могли б прекрасно стати сценарієм для сучасного блокбастера – він вмудрявся не лише підробляти гроші та обводити навкруг пальця провідних ювелірів, але й подавав неіснуючі землі та маєтки високопоставленим особам. Щоб підлабузнитися до високих осіб, він брав напрокат породистих скакунів і приносив їх в дар. Савіну навіть вдалося зійти на болгарський престол, і саме він є автором багатьох злочинних схем, якими користувалися бандити в дев’яностих.


Інші новини розділу