У США представили 3D-телевізор, який можна дивитися без окулярів Автор: lesya · Опубліковано: 11.02.2014 10:32 · Розділ: Нові технології

Фото з www.dolby.com
Фото з www.dolby.com

Наприкінці минулого року у США розробники представили унікальний 3D-телевізор, технологія якого дозволяє побачити об’ємне зображення без використання спеціальних окулярів.

На початку грудня 2013 компанія Dolby Laboratories, що займалася розробкою технології, представила своє дітище у Лос-Анджелесі.

Технологія видається насправді дивовижною, адже до цього часу переглядати відео в режимі 3D можна було лише з використанням спеціальних окулярів. Але й тут була ціла низка проблем: телевізори, здатні транслювати 3D-відео, коштують набагато дорожче, ніж звичайні телевізори, а ще якщо врахувати вартість окулярів, ціна взагалі стає захмарною. Та й далеко не завжди використання цих самих окулярів зручне: припустимо, до вас прийшли гості, і ви хотіли разом переглянути фільм - не дивитися ж по черзі…

Замість купівлі 3D-телевізора, звісно ж, можна скачати 3d плеер на комп’ютер, і насолоджуватися можливостями об’ємного зображення, що транслюється прямо з монітора комп’ютера. Але й тут є низка недоліків, яких ми не знайдемо в нових американських телевізорах, переконує представник и компанії Бретт Крокетт.

Розробник пояснив, за яким принципом працюватимуть «безокулярні» телевізори.

Екран представленого 3d телевізора був розроблений компанією Phillips. У нього вбудовано спеціальні лінзи, а сам агрегат оснащений досить складним електронним механізмом, основна функція якого полягає у створенні особливого відеосигналу і передачі його на екран телевізора.

Бретт підкреслив: попри те, що їхня розробка потребує удосконалення, у неї велике майбутнє і зовсім скоро вона стане революційною.

За його словами, 3D-телевізори, які дозволять переглядати об’ємні відео та зображення без використання додаткового обладнання у вигляді окулярів обов’язково здобудуть популярність, адже мало кому подобається переглядати телевізор в окулярах – це не дуже зручно.

Та якщо ви зможете дивитися телевізор 3D так, як ви сьогодні дивитеся звичайний телевізор, то в таких пристроїв велике майбутнє, говорить він.

Продемонструвати можливості нового 3D-телевізора масовій публіці компанія-розробник мала намір у січні цього року в рамках виставки, що відбулася Лас-Вегасі. Виставка присвячувалася головним досягненням сучасної електроніки.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.