Стоматологи підрахували, скільки в середньостатистичного росіянина хворих зубів Автор: lesya · Опубліковано: 10.02.2014 16:02 · Розділ: Медицина

Фото з riznomanit.at.ua
Фото з riznomanit.at.ua

Вчора у світі відзначали Міжнародний день стоматолога, і з цієї нагоди головний стоматолог Росії професор Олег Янушевич вирішив розповісти, наскільки серйозно проблема здоров’я зубів торкнулася росіян.

Виявилося, що ситуація явно не найкраща: згідно з даними стоматологів, 90% усіх росіян мають проблеми з ротовою порожниною. Практично в усіх лікарі фіксують ті чи інші проблеми з яснами, а середній показник стоматологічних захворювань рівняється шести зіпсованим зубам в одному роті.

Ситуація зумовлена в першу чергу неякісним харчуванням та відсутністю належного догляду. Щоб якомога довше зберегти зуби здоровими, професор радить дотримуватися низки правил:
- по-перше, у щоденний раціон слід включити продукти з високим вмістом кальцію. Це всім відомий сир, кунжут, насіння маку тощо;
- по-друге, якщо ви хочете якнайдовше ходити до стоматолога тільки з метою профілактики, вам варто знизити споживання солодкого та виробів з борошна, оскільки вони створюють несприятливе для здоров’я порожнини рота середовище. Натомість краще віддати перевагу овочам та фруктам.
- по-третє, стоматолога, переконує професор, варто відвідувати регулярно, хоча б раз на півроку, тим більше, що зробити це неважко, адже сьогодні кваліфіковані стоматологи є всюди, і навіть у віддалених районах столиці, як, наприклад, Митино, стоматология та стоматологічна інфраструктура розвинені досить добре.
- по-четверте, не варто забувати про регулярний догляд. Він включає в себе не лише дворазове чищення зубів, але й систематичне полоскання та очищення порожнини рота.

Стан зубів росіян, говорить професор, залишає бажати кращого. Якщо взяти показник європейських країн, то там на одного мешканця в середньому припадає один хворий зуб.

Олег Янушевич також зазначив, що дуже важливо піклуватися про здоров’я зубів ще змалечку. Так, якщо матір харчується неправильно, у майбутньої дитини може розвитися карієс в молочних зубах. Через це навколо виникає запалення ясен, і корінні зуби вже виростають зіпсованими.

Що ж стосується жувальної гумки, то вона, за словами професора, зубам не шкодить, але ніяких підтверджень того, що вона допомагає уникнути карієсу, лікар також дати не зміг. Щоб зберегти зуби здоровими якомога довше, варто відмовитися від паління, а також слід уникати мікротравм зуба. Що ж стосується поширеної думки, ніби зубам шкодить кава, то кавоманам хвилюватисяне варто: просто почніть пити каву без цукру.


Інші новини розділу