Якщо дитина не хоче вчитися... Автор: lesya · Опубліковано: 10.02.2014 15:49 · Розділ: Освіта

Далеко не всі діти однаково обдаровані, та й шкільна система освіти не здатна врахувати індивідуальних здібностей кожної дитини. Тож деякі батьки часто стикаються з труднощами: їхні діти не хочуть вчитися. При цьому ситуація може бути доволі сумною вже в початкових класах, і якщо її одразу не виправити, про успішне навчання можете забути.

Намагаючись змусити дитину вчитися, батьки часто припускаються типових помилок. Скоріше за все, роблять вони це несвідомо, тим не менше, бажаного результату досягти так і не вдається, і дитина просто не хоче вчитися. Тож чого не слід робити, якщо ви хочете, щоб ваша дитина врешті-решт почала вчитися добре?

1. Правило перше: не називайте дитину образливими словами. Всі ми знаємо, що так робити не слід, та дуже часто саме цієї помилки і припускаємося, у такий спосіб виливаючи власний гнів. Така тактика є в корені помилковою: дитина через невисоку успішність і так почувається психологічно некомфортно в школі, а тут ще й рідні підливають масла у вогонь. І замість того, щоб почати вчитися, школяр замикається в собі, а його успішність знижується ще більше.

Щоб цього не сталося, намагайтеся оцінювати не дитину, а ситуацію. При цьому акцентуйте увагу на собі: «Мені не подобається, що ти не підготувався до уроків» - це звучить куди м’якше, ніж обізвати дитину дурнем чи неуком.

2. Правило друге – цілком протилежне першому. Є батьки, які обирають іншу тактику: вони безперестанку твердять дитині, що вона надзвичайно здібна, а проблеми з навчанням виникають лише через її надмірну ледачість.

Результат може бути надто неприємним: дитина втратить мотивацію (навіщо ж їй вчитися, як вона й так здібна), а в гіршому випадку почне шукати собі виправдання. І така позиція може попрямувати й у доросле життя.

Щоб цього не сталося, батькам слід зрозуміти, що кожну похвалу дитина повинна заслужити, нехай навіть незначним вчинком.

Фото з www.matrony.ru
Фото з www.matrony.ru

3. Правило третє – обережніше з ГДЗ. Звісно, дуже просто придбати готові завдання, всунути їх під ніс дитині, і нехай вчиться. Але в більшості випадків такий навчальний процес зводиться до бездумного списування.

Тому у випадку з ГДЗ потрібно використовувати зовсім інший підхід. Запам’ятайте: сайти з готовими домашніми завданнями - і сайт http://5erka.ru/reshebnik-po-russkomu-7-klass/ в тім числі – призначені в першу чергу для батьків. Ви повинні взяти участь у навчальному процесі, скориставшись підказками, пояснити дитині незрозумілий матеріал, простежити, щоб вона сама намагалася осмислено користуватися підручниками.

4. Спосіб четвертий – матеріальний. Дуже часто батьки в якості заохочення купують дитині подарунки чи навіть дають гроші. З одного боку, здавалося б, спосіб повинен бути ефективним. З іншого ж, до такого дуже швидко звикається, і ви самі не помітите, як запити дитини зростуть, і вона вже просто почне вас шантажувати.

Щоб цього уникнути, необхідно стримуватися від таких-ось заохочень. При цьому й зовсім відмовлятися від них нема потреби: просто пообіцяйте дитині купити щось, про що вона вже давно мріє, не за звичайну, а за семестрову оцінку.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.