Вчені виявили, де переховується совість Автор: lesya · Опубліковано: 05.02.2014 21:39 · Розділ: Наука

Людський організм продовжує залишатися для вчених загадкою. Та вчені не опускають рук, намагаючись розгадати закони, за якими він працює.

Нещодавно дослідники з Оксфордського університету провели дослідження, в результаті якого зробили приголомшливе відкриття. Їм вдалося виявити область мозку, яка відповідає за совість. Саме вона, пише журналіст Джон Уолш на сторінках видання Independent, змушує нас замислитися над тим, чи не зробили ми, бува, помилки та чи можна було вчинити інакше.

Ця область, пише Уолш, зовсім невелика – завбільшки з «качанчик брюссельської капусти». Її виявлено тільки у людей, і вона називається бічним лобовим полюсом.

Саме ця ділянка головного мозку відстежує вибір, який ми зробили, а також потенційний вибір, який ми могли зробити, говорить автор дослідження Метью Рашворт.

Ця область активується тоді, коли ви випадково минули поворот і зрозуміли, що наступний трапиться вам через сорок миль, а у вас до того часу закінчиться бензин, пояснює професор.

Більше того, ця область, яку можна назвати внутрішнім голосом, активується й у випадку оцінки моральних рішень, коли стоїть вибір між добром та злом. Інакше кажучи, вчені виявили совість, самі того не усвідомлюючи, пише автор статті.

Та що цікаво: у людини таких ділянки дві, по одній за кожною бровою. Тож виходить, що у людини – дві совісті, роздумує Уорш.

А оскільки дві совісті людині абсолютно не потрібні, виходить, що це антагоністичні поняття. Ніби ангел та диявол, один з яких спонукає нас чинити добро, відмовляючись від поганих вчинків, а інший, навпаки, продукує зло в нашій голові? Один спонукає вкрасти гроші, інший - твердить, що це неправильно.

Тепер вчені знають, десидить совість (фото з сайту www.chitalnya.ru)
Тепер вчені знають, десидить совість (фото з сайту www.chitalnya.ru)

Як би там не було, результати дослідження цікаві та багатообіцяючі. Якщо вчені навчаться управляти совістю, можливо, колись людству вдасться подолати зло? Якщо, звісно ж, за справу не візьметься той, у кого "диявольська" ділянка розвинена набагато краще…

Якщо ж говорити про більш приземлене застосування отриманих результатів, то, може бути, зовсім скоро вчені навчаться керувати докорами сумління, і позбавлять багатьох від комплексу провини?..

Як би там не було, дослідження потребує продовження, а вже в якому напрямі, вирішувати вченим.

Джерело: http://www.inopressa.ru/article/30Jan2014/independent/science.html

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.