Естонський дизайнер запропонувала екологічний спосіб пошиття одягу Автор: lesya · Опубліковано: 05.02.2014 14:47 · Розділ: Екологія

Про необхідність та користь природніх ресурсів говорити не варто – без них людство загинуло б. Та біда в тому, що запаси природніх ресурсів – вичерпні, тож з кожним днем в процесі життєдіяльності ми виснажуємо матінку-землю, а щоб їй вдалося відновити свої багатства, знадобиться не одне тисячоліття.

Промислове виробництво, споживання електроенергії, переробка відходів – все це виснажує природно-ресурсний потенціал, поступово вбиваючи екологію.

І якщо одні не замислюються над тим, що ми залишимо після себе, то інших проблема екології та вичерпування ресурсів боляче вражає, і вони всілякими способами намагаються зупинити цей нищівний процес.

Звідси й з’являються організації тих, хто бореться за екологію. Проте не всі вони розуміють, в чому справа: ті, хто, для прикладу, повністю відмовляються від синтетики на користь натуральних речей, часом навіть не усвідомлюють, що виготовлення натуральних тканин набагато згубніше, аніж виготовлення тканин із синтетичної генно-модифікованої бавовни.

Інший напрямок діяльності обрала дизайнер та дослідниця з Естонії на ім’я Ріїта Аус. Винахідниця, провівши низку підрахунків, запропонувала цікавий спосіб пошиття одягу, який дозволить збільшити прибутки компаній, що займаються пошиттям одягу, і при цьому дозволить зробити чималий крок на шляху до збереження ресурсів.

Ось простий підрахунок, який брала за основу Ріїта: на пошиття однієї пари джинсів (якщо брати від самого початку і до моменту, коли товар потрапить на прилавок магазину), знадобиться в середньому 1,2 метра тканини. Якщо перерахувати це на одиниці природніх ресурсів, то отримуємо вражаючі показники: п’ятнадцять тисяч літрів води, 7,7 кіловатгодини електроенергії. Викиди вуглекислого газу в атмосферу також вражають – 827 грамів. Крім того, бавовняні поля обробляють речовинами, однієї краплі яких вистачає, щоб позбавити людину життя.

Якщо ж використовувати ідею естонки, то забруднення навколишнього середовища вдасться скоротити на 50-65%.

Фото з lopm.ru
Фото з lopm.ru

Ідея її проста: використовувати клаптики тканини, що залишилася після пошиття вбрання, для пошиття інших фасонів вбрання. Але робити це на промисловому рівні. Економія очевидна: ні тобі забруднень від переробки чи утилізації залишків тканин, ні потреби у виготовленні нової тканини. Такий підхід вигідний ще й тим, що обрізки одягу залишаються і від дорогих тканин, тож за недорогою ціною споживач може отримати якісний і модний одяг.

Щоб показати, наскільки її ідея важлива на практиці, Ріїта наводить дані популярної компанії Zara. Після пошиття 30 тисяч блузок однієї моделі залишився 1751 метр тканини. При цьому дев’ятсот блузок покупці так і не придбали, і їх довелося віддати на утилізацію. Якщо б у компанії підійшли до справи творчо, то залишків тканин вистачило б на пошиття 4234 блузок іншого фасону. А так практично половина тканини опинилася на смітнику. Якщо ж виробляти одяг з уже готової тканини, то скоротяться і витрати електроенергії, і витрати води, і викиди вуглекислого газу в атмосферу.


Інші новини розділу