Росіяни приховують свою особистість від колег Автор: lesya · Опубліковано: 05.02.2014 11:22 · Розділ: Суспільство

Фото з сайту www.newsfiber.com
Фото з сайту www.newsfiber.com

Провівши опитування серед мешканців міста Астрахань, російські соціологи з’ясували, що чверть із них приховують свою особистість від колег.

Так, астраханці не схильні говорити колегам по роботі правду. Чому так стається? Можу, виною коррупция в Астрахани, яка останнім часом розгулялася в небачених раніше масштабах, що явно не сприяє довірливій атмосфері між колегами, а може, справа в особистих рисах характеру – чому, вчені так і не з’ясували, а лише зіставили отримані в результаті опитування дані. А вони, ці дані, говорять, що досить велика частина астраханців схильні говорити колегам неправду стосовно особистого життя.

При цьому брехуни поділяються на два види: одні (а їх 18%) схильні приховувати деякі факти свого життя, недоговорюючи всієї правди; інші ж, які входять до складу 14%, навпаки, всіляко намагаються прикрасити дійсність, вигадуючи якісь неймовірні факти, яких ніколи з ними не було. Відповідне дослідження проводилося представниками компанії HeadHunter.

Крім того, дослідники з’ясували, які професії є найбільш чесним у відношенні до своїх колег. І ними виявилися медики та фармацевти – очевидно, підвищена відповідальність на роботі та екстремальні умови праці згуртовують колектив, і бажання говорити неправду пропадає.

Так, зі ста медиків всього тринадцять полюбляють побріхувати. Натомість маркетологи, робота яких безпосередньо пов’язана з психологічними маніпуляціями, частенько обманюють своїх колег: згідно з даними опитування, практично половина маркетологів виявилися нечесними.

Що ж стосується речей, про які з колегами говорять неохоче, то це матеріальне становище – цей факт люди схильні замовчувати (може, щоб уникнути просьб позичальників). А ось найчастіше прикрашають свої колишні професійні досягнення.

А якщо вже розповідають про себе, то це розмови про хобі, власні захоплення, смак, переваги, і все це розводиться добрячою порцією брехні.

Серед тем, «неохочих» для обговорення, - теми, що стосуються сім’ї і дітей, особистого життя та друзів.

Що ж стосується причин, які спонукають учасників опитування вдаватися до брехні, то найпоширенішою є бажання дати відсіч надто цікавим колегам (66%), четвертина опитаних у такий спосіб намагаються завоювати довіру товаришів по службі, а ще 17% брехунів виявилися закомплексованими людьми, які соромляться говорити про себе правду.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.