Робимо люстру своїми руками Автор: lesya · Опубліковано: 04.02.2014 12:47 · Розділ: Цікаві факти

Є люди з золотими руками, вони здатні перетворити всілякий мотлох у справжні витвори мистецтва. І ці люди, настільки обдаровані Богом, частенько діляться з нами секретами своєї винахідливості та майстерності. При чому роблять це настільки доступно, що виготовити шедевр зможе практично кожен, при чому з мінімальними затратами.

Так, для прикладу, зі звичайних старих ниток чи мотузки ви можете виготовити оригінальні плафони для люстр, ялинкові прикраси чи декоративні кулі. І для цього не треба вміти в’язати чи володіти технікою макраме – все, що вам знадобиться, це повітряна куля, клей ПВА, нитки і трохи терпіння.

Щоб виготовити люстру великих розмірів, потрібно й кулю купити велику. А ще краще взяти круглий гумовий м’ячик – він і форму триматиме краще, і гарантовано не трісне під час роботи.

Для ялинкових прикрас чи невеликих куль можете купити маленькі повітряні кульки або навіть гумові пальчики.

1. Почніть з робочої поверхні. Її краще застелити старим покривалом, яке потім можна взяти і викинути. На руки одягніть рукавички, хоча можна обходитися й без них.

2. Кульку надуйте, а її кінець закріпіть дротом чи міцно зав’яжіть ниткою, щоб не здувалася.

3. На одному боці кулі намалюйте маркером круг – ця площина повинна залишитися без ниток, щоб ви могли з легкістю міняти лампочку чи мали куди вставити патрон.

4. Клубок чи котушку з нитками (бажано брати вощені нитки або товсті нитки для в’язання, хоча для невеликих кульок підійдуть і звичайні нитки для шиття) опустіть у ємність з клеєм. Нитку намотуйте на кульку поступово, змочуючи її клеєм за допомогою пальців. Нитки повинні намотуватися хаотично, ось лише відзначений круг має бути порожнім.

До речі, для ялинкових прикрас заміть клею ПВА можна використовувати суміш ПВА, води та цукру. Однак для люстри все ж варто використовувати чистий клей, тим більше, що коштує він зовсім недорого.

5. Коли всі місця кульки чи м’яча будуть ретельно обмотані нитками, всю цю споруду необхідно залишити просохнути. Бажано не менше, як на дві доби. Після повного висихання клею кульку проткніть голкою і акуратно витягніть її з ниткової кулі.

Все – ваша люстра готова. Тепер через отвори між нитками пропустіть електричний провід, а на його кінець прикріпіть патрон з лампочкою. Пам’ятайте: лампочка повинна бути світодіодною, адже звичайна може спричинити загорання.


Інші новини розділу