Чому люди розмахують руками при ходьбі? Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.07.2009 16:22 · Розділ: Цікаві факти

Фахівцям зі США та Нідерландів вдалося довести енергоефективність розмахування руками при ходьбі. Цю проблему вчені вивчають вже давно, адже з енергетичної точки зору такі рухи вважалися неефективними: для розмаху витрачається м'язова сила, а м'язи потребують постійного підживлення. Тому, деякі експерти навіть висловили припущення, що це рудимент - такий же, як апендицит, що дістався нам в спадок від предків.

А нещодавно, для участі в експерименті було запрошено десять добровольців, які повинні були пройтися, розмахуючи руками звичайним способом (права нога - ліва рука), протиприродним (права нога - права рука) і не розмахуючи зовсім. Кількість енергії, що витрачається, визначалася на основі вимірювань об'єму повітря при видиху.

Виявилось, що розмахування руками при ходьбі енергетично ефективне. Кінцівки рухаються для того, щоб компенсувати обертальний момент. Притиснувши руки до тіла, людина витрачає на 12% більше енергії для компенсації обертального моменту. Крім того, розмахування руками компенсує рух тіла вгору-вниз при ходьбі. Без рук людині доводиться витрачати на 63% більше енергії, щоб згладити цей ефект.

Джерело otvet.mail.ru


Інші новини розділу