Революційні винаходи, які вбили конкурентів Автор: lesya · Опубліковано: 01.02.2014 13:20 · Розділ: Нові технології

Фото з www.techradar.com
Фото з www.techradar.com

Коли бізнес налагоджено, і він приносить стабільний прибуток протягом багатьох років, здавалося б, нема нічого простішого, ніж втриматися на плаву: цінний досвід, цільова аудиторія та розрекламована продукція – у розвинених компаній є все те, чого позбавлені початківці. Але й на них чатує небезпека, і небезпека немала. І виявляється вона у вигляді конкурентів, які можуть дощенту зруйнувати навіть найрозвиненіший бізнес.

Деякі винаходи поставили край застарілій продукції, яка ще кілька десятків років тому знаходилася на вершині популярності.

Одним з таких пристроїв є iPod – після його виходу лідер продажів Sony Walkman, що був програвачем на касетах, став на шлях вірної загибелі. Якщо тривалість програвання стандартної касети не перевищувала 90 хвилин, iPod стискував музику до мінімальних розмірів, в результаті чого зменшилися розміри самого плеєра. Як наслідок, касетні плеєри взагалі стали пережитком минулого, і майже повністю було усунено конкурентів на дисках.

Не менш убивчими були й деякі програми. Коли світ побачив пристрій Digital Word Processors – прототип першої клавіатури - незамінні колись друкарські машинки продовжували бути фаворитами.

Та коли у 80-хх роках минулого століття з’явився прототип програми Microsoft Word, загроза стала куди серйознішою: станом на 2009 рік програмою користувалось п’ятсот мільйонів користувачів, а недавно світ побачили останні п’ятсот друкарських машинок.

І справді, програма Microsoft Word є незамінною для офісних працівників. Вона допомагає студентам при написанні курсових, і є незамінною для упорядкування текстів. Скачати майкрософт офис 2007 бесплатно сьогодні можна на багатьох сайтах, як, в принципі, і версії інших років.

Розвиток новітніх технологій негативно позначився і на роботі пошти. Електронна пошта стала куди вигіднішим та зручнішим способом доставки інформації, ніж звичайний паперовий лист, а кур’єрські служби доставки відібрали у пошти левову частку заробітків на посилках.

Програма Computer-Generated Imagery вбила ручні режисерські трюки, відібравши роботу у багатьох каскадерів. Так, за допомогою програми можна створювати вражаючі спецефекти без додаткових затрат, а колись все це робилося вручну.

І якщо вже мова зайшла про технології, що били своїх конкурентів, то можемо поговорити про Інтернет в цілому. Онлайн-торгівля, туристичні агентства та послуги онлайн – все це відібрало солідну частину доходів у реальних підприємств. Але нічого не поробиш: так в житті буває, і на зміну гужовому транспорту чомусь прийшли автомобілі, замість свічок ми використовуємо лампочки, будинки отоплюємо сучасним обладнанням, а не дровами у вогнищі…


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.