Apple займеться виробництвом синтетичного сапфіру Автор: lesya · Опубліковано: 31.01.2014 18:10 · Розділ: Нові технології

Компанія-новатор, якій свого часу вдалося перевернути світ, вирішила перекваліфікуватися: представники Apple заявили, що вже в недалекому майбутньому планують відкрити завод з виробництва синтетичного сапфіра. Розташовуватиметься він в Арізоні.

Звістка здивувала багатьох, але нещодавно з’явилася інформація, що компанія з усіх сил намагається втілити ідею в життя якомога швидше. Тож цілком можливо, що завод розпочне свою роботу вже в лютому цього року.

В принципі, від виробництва комп’ютерної техніки компанія не відмовиться. Просто для удосконалення пристроїв буде введено нові технології, а синтетичний сапфір використовуватимуть у пристроях.

Новий компонент, як твердять представники компанії, є надзвичайно важливим. До сьогоднішнього дня компанія вже неодноразово використовувала сапфір при виробництві споживчої електроніки – це сапфірові елементи, що захищали лінзу камери та сенсор відбитків пальців. Однак експерти припускають, що тепер компанія візьметься за створення сапфірових екранів.

Та все ж експерти губляться в догадках стосовно того, в яких пристроях використовуватиметься екрани. Для оснащення iPhone виробничих потужностей, скоріше за все, не вистачить, хіба що Apple візьметься за удосконалення розумних годинників.

В завод Apple інвестувала чималу суму – цілих 578 мільйонів доларів. Тож технологія використання сапфірового скла обіцяє бути революційною.

Справа в тому, що сапфір – один з найтвердіших природніх матеріалів, який поступається міцністю лише алмазу. А це виходить, що скло, виготовлене із синтетичного сапфіру, буде як мінімум в чотири рази міцнішим, ніж покриття Gorilla Glass, яким сьогодні здебільшого вкривають екрани смартфонів.

Сапфір володіє й іншими корисними властивостями. Температура, при якій плавиться цей матеріал, перевищує дві тисячі градусів, він також здатен протистояти дії хімічних речовин.

Тим не менше, сапфірові екрани важитимуть куди більше, ніж звичайні.

Як уже зазначалося, на сьогоднішній день компанія Apple використовує сапфірове скло. Воно виступає в якості додаткового захисту об'єктивів камери і дактилоскопічного сенсора Touch ID.

Тим не менше, розмір суми, інвестований в запуск виробництва, є яскравим свідченням того, що компанія не має наміру зупинятися на досягнутому.

І вже зовсім скоро Apple вразить шанувальників новими пристроями з надміцним сапфіровим склом.

Джерело: hitech.vesti.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.