Краби опинилися на межі зникнення Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.07.2009 16:49 · Розділ: Екологія

Дві третини всіх видів прісноводних крабів перебувають на межі зникнення. За допомогою дослідження, проведеного Зоологічним співтовариством Лондона (Великобританія) та Північно-Мічиганським університетом (США), було встановлено, що найбільшому ризику вимирання піддаються краби, які мешкають на південному сході Азії. Причиною їх зникнення є знищення ареалів проживання цих тварин та забруднення навколишнього середовища.

За результатами своєї роботи, вчені склали перший Червоний список зникаючих видів прісноводних крабів. Як з'ясувалося, з 1 280 відомих науці видів крабів, 227 знаходяться під загрозою зникнення або на межі вимирання. Майбутнє ще 628 видів залишається неясними, оскільки дослідники не мають в своєму розпорядженні достатньо даних. Згідно з найоптимістичнішими прогнозами, з лиця землі можуть зникнути 16% всіх видів прісноводних крабів, а при найбільш несприятливому варіанті розвитку подій - вимруть 65%.

Дослідники припускають, що на сьогодні деякі види крабів вже вимерли. Такі види як Thaipotamon siamese і Demanietta manii не зустрічалися в Таїланді вже більше ста років. Їхнє природне середовище проживання забудоване міськими будівлями. Слід зазначити, що ці істоти відіграють важливу роль в багатьох прісноводних екосистемах. Деякі види цих ракоподібних харчуються опалим листям та водоростями, а інші переробляють детрит. Самі краби служать важливим джерелом їжі для птахів, рептилій і амфібій. Також люблять поласувати ними і багато ссавців. Крім того, ракоподібні служать відмінним індикатором чистоти водойм, оскільки багато їх видів можуть існувати тільки в чистій воді.

Джерело tayra.ucoz.ru


Інші новини розділу