Папу Франциска зобразили у вигляді Супермена Автор: lesya · Опубліковано: 30.01.2014 12:20 · Розділ: Культура

Одним із видів сучасного живописного мистецтва є аерографія. Малюнки за допомогою аерографа наносяться на поверхню автомобілів та мотоциклів, часто ними прикрашають поверхню іншої техніки. Знамените вуличне мистецтво, що найчастіше виражає себе саме у графіті, також можна вважати різновидом аерографії.

Аерографія виникла досить давно. Аерографічне мистецтво в різних інтерпретаціях використовували ще первісні люди, однак в сучасному вигляді аерографія сформувалася наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття, коли було винайдено пульверизатори.

Сьогодні ж це мистецтво завойовує прихильність мільйонів. За допомогою аерографа тюнінгують автомобілі та мотоцикли, що дозволяє виділити їх з натовпу, прикрашають іншу техніку, а також наносять унікальні малюнки на стіни. В принципі, в ролі аерографа можна використовувати і звичайний балончик з фарбою, однак у випадку з першим ви зможете досягти максимальної точності нанесення фарби. Щоправда, коштує аерограф недешево, адже передбачає купівлю додаткових елементів – компресора, насадок, в окремих випадках - реле давления для компресора тощо. Тим не менше, як твердять художники-аерографи, шкурка варта вичинки.

Фото з сайту http://katolik.ru/
Фото з сайту http://katolik.ru/


Та якщо малюнки на автомобілях та техніці ні у кого не викликають незадоволення, то графіті частенько опиняються у центрі скандалів: хтось вважає їх повноправним мистецтвом, а хтось – відвертим вандалізмом.

Але несхвалення громадськості не зупиняє істинних митців, і вони продовжують тішити перехожих новими шедеврами.

Один такий шедевр з’явився цими днями в Італії. На одній з вулиць Риму, неподалік Ватикану, на стіні з’явилося графіті, яке зображує Папу Римського Франциска в образі Супермена. Фотографію графіті було розміщено в соцмережі Twitter, на одному з ватиканських профілів, а це означає, що ідея припала до душі церковникам.

Папа Франциск на графіті прийняв типову позу Супермена: на вітрі розвівається біла пелерина, одягнена поверх сутани, права рука зі стиснутими в кулак пальцями витягнута вперед, а в лівій Франциск-Супермен тримає свій коронний чорний портфель. З портфеля звисає шарф із символікою футбольної команди San Lorenzo з Буенос-Айреса, фанатом якої вже протягом багатьох років є Франциск.

Автор малюнка – Маупал, відомий італійський художник-аерограф, перу (чи балончику) якого належить чимало настінних розписів у Римі.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?