Вірус, який викрав дані 110 мільйонів банківських карт, написав російський підліток Автор: lesya · Опубліковано: 29.01.2014 16:51 · Розділ: Нові технології

Геніальність… Дивний інструмент, що здатен творити чудеса, якщо він подарований доброчинцеві, і водночас смертельна та украй небезпечна зброя в руках злочинця.

Прикладом того, як можна використовувати талант, подарований Богом, в злочинних цілях, став сімнадцятирічний мешканець Санкт-Петербургу, який створив вірусне програмне забезпечення, що допомогло викрасти дані банківських карт 110 мільйонів мешканців США.

Інформація про це з’явилася цими днями на сторінках The Washington Post. Відповідних висновків дійшли спеціалісти компанії IntelCrawler, діяльність якої спрямована на створення програм на захист комп’ютерів від вірусів та сторонніх атак.

На підтвердження своїх слів вони наводять дані, згідно з якими автор вірусу промишляє створенням шкідливого ПЗ вже протягом тривалого часу. Він є добре відомим фахівцем на чорному ринку, переконані вони, і вже встиг продати близько шістдесяти варіантів коду в різні країни світу. Серед покупців – і країни Східної Європи.

Однак у своєму звіті фахівці компанії зазначили, що сам підліток абсолютно ніякого відношення до кібератаки не має.

Вірус було створено в минулому році, і первісна його назва – KAPTOХА, хоча згодом програму перейменували на BlackPOS. Вперше вірус використали ще навесні минулого року, проте далеко не в таких глобальних масштабах.

Фото з сайту www.virusunet.narod.ru
Фото з сайту www.virusunet.narod.ru

Трохи раніше повідомлялося, що вірус, який дозволив зловмисникам викрасти дані 110 мільйонів банківських карт, був частково написаний російською мовою. А оскільки російська не є мовою програмування, очевидно, нею були написані коментарі, що вставлялися в код.

Наприкінці минулого року торгова мережа Target, на яку було вчинено кібератаку, підтвердила, що дані більше мільйона кредиток були викрадені зловмисниками.

Компанія також повідомила, що злом сервера, який зберігав дані, міг статися в період між 27 листопада та 15 грудня. Інформація містила важливі дані: номери банківських карт користувачів, адреси та номери телефонів. Ну і, звісно, імена.

До речі, влітку минулого року сталося найбільше в історії Інтернет-пограбування. Судові слухання проходили у США, і злочин охрестили найбільшим комп'ютерним злочином в історії Америки.

Тоді кібератаці піддалися біржа NASDAQ, французька компанія-ритейлер Carrefour, а також бельгійський банк Dexia. Всього було викрадено дані 160 мільйонів платіжних карт, а загальну суму збитків оцінили більш ніж в три сотні мільйонів доларів.

Джерело: mignews.com.ua

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.