Винахід китайських хіміків дозволяє друкувати водою Автор: lesya · Опубліковано: 29.01.2014 14:27 · Розділ: Нові технології

Фото з ria.ru
Фото з ria.ru

Всі, кому по роботі приходиться роздруковувати великі обсяги листів, знають, як невпинно швидко у картриджах закінчується чорнило. Заміна картриджів – задоволення не з дешевих, та й на заправку ті, хто цінує своє обладнання, навряд чи зважаться. Однак китайські хіміки поспішили на допомогу, створивши по-справжньому унікальний продукт.

Так, для багатьох момент, коли в картриджах закінчуються чорнило чи тонер, стають справжньою проблемою. Самостійна заправка – справа вельми ризикована, та й спеціалісти не дадуть гарантії того, що принтер працюватиме безперебійно після обнуління чіпів та заправки картриджів. Купівля неоригінальних затратних матеріалів також загрожує поломкою обладнання, а ось оригінальні картриджі коштують досить дорого, навіть якщо здійснювати покупки на недорогих сайтах.

Так, для прикладу, магазин "Азбука цвета" пропонує картриджі за вигідними цінами. Та навіть тут доведеться несолодко: xerox 3100 картридж коштує 3800 рублів, а роздрукувати ви зможете всього три тисячі сторінок. Та діватися нікуди, й доводиться платити.

Однак китайські хіміки обіцяють, що зовсім скоро все кардинально зміниться, і для друку в картриджі можна буде заправляти звичайну воду.

Щоправда, друкувати на звичайному папері не вийде – доведеться купувати спеціальні аркуші, однак, як твердять розробники, їх можна буде використовувати декілька разів.

Як твердить статистика, близько сорока відсотків роздрукованих на принтері документів опиняються на смітнику всього після одного прочитання. «Недозволене марнотратство», - подумали спеціалісти Цзіліньского університету і винайшли новий продукт.

Створений ними папір дозволяє здешевити друк в цілому в сімнадцять разів.

Сам папір від звичайного нічим, окрім покриття, не відрізняється від звичайного паперу. Але ось покриття – інша справа. Під дією води в ньому активуються спеціальні молекули барвника, в результаті чого на папері з’являється відповідне зображення.

Якщо придбати папір, створений китайцями, в картриджі можна буде заправляти звичайну воду з водопроводу, що й робили дослідники в ході експерименту.


Щоправда, про довговічність надрукованих символів говорити не варто: вони зберігатимуться недовго – протягом доби. Далі вони світлітимуть і зникатимуть зовсім. Після цього папір можна буде використовувати повторно.

За словами розробників, символи зникатимуть в міру випаровування води. Тож чим вища температура в приміщенні, тим швидше аркуш ставатиме чистим. Якщо зберігати документ при температурі до 35 градусів, надрукованих символів вистачить на 22 години. Якщо ж температура вища – то символи зникнуть швидше. Тепер китайці повинні перевірити, наскільки їхній винахід безпечний для здоров’я.

Винахід виглядає досить цікавим, але ним неодмінно можуть скористатися шахраї, давши на підпис начальнику чи партнеру один документ, а потім надрукувавши на ньому звичайним чорнилом зовсім інший текст, який уже буде підписаний.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.