Художник-невидимка вражає публіку своїм мистецтвом Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.07.2009 11:04 · Розділ: Культура

Неперевершений художник з Китаю, Ліу Болін, винайшов новий вид мистецтва: він робить людей невидимими. Вони стають справжніми привидами, завдяки талановитому пензлю художника. Моделі зливаються з будинками, гаражами, стінами, графіті, телефонними будками і навіть з гарматами. Таким чином Ліу Боліну вдалося показати, яким чином міське оточення впливає на людину.

36-річний художник упевнений, що знайшов свою власну нішу в мистецтві та суспільстві. Він вважає себе особливим - не таким як інші, він бачить в міській суєті щось більше. Талановитий китаєць додає, що він не вписується в загальноприйняті рамки сучасного суспільства і постійно своїми роботами виявляє безмовний протест проти гоніння творчих осіб. У цьому ж він і черпає своє натхнення.

Ліу Болін говорить, що люди називають його людина-невидимка, проте для нього важлива не картинка, оскільки зовсім не вона передає всю історію, якою б вона не була. Після школи художник не міг знайти собі відповідної роботи, у нього з'явилося враження, що він аутсайдер суспільства. Нікому не було справи до нього, він відчував себе непотрібним навколишньому світу. З часом його залежність від суспільства перейшла в бунтарство проти суспільства і встановленої системи. У 2005 році китайські чиновники закрили його Пекінську студію, оскільки уряд був проти його робіт. Тоді в Китаї почало розвиватися нове сучасне мистецтво, а суспільство не тільки не хотіло його підтримувати, але і навпаки стало перешкоджати. Тому багато студій і виставок було закрито.

“Звідсит й народилася моя ідея - сховатися від всіх!” - говорить посміхаючись Ліу. Його роботи стали сприймати тільки після того, як він закінчив престижну Академію Мистецтва в Китаї. З того часу у нього з'явилися багато шанувальників. Художник вважає, що його роботи подобаються завдяки їх безмовній силі, відчуттю протесту проти держави, звичайного виживання, а не повноцінного життя. Ліу говорить, що його робота вимагає від нього багато сил і часу, оскільки створення одного твору забирає більше 10 годин. Але йому подобається те, чим він займається, оскільки його творчість служить нагадуванням людям, про те суспільство, в якому вони живуть, і які у цього суспільства є важливі проблеми.

Джерело crossman41.livejournal.com


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?