Паркетна дошка: особливості вибору Автор: lesya · Опубліковано: 29.01.2014 13:31 · Розділ: Цікаві факти

Плитка, кахель, лінолеум, паркет, ламінат – напільні покриття у сучасних магазинах будівельних матеріалів представлені в широкому асортименті.

Одним із найпоширеніших видів покриттів для підлоги є паркетная доска. Про естетичні цінності дерева, з якого виготовляють паркетну дошку, говорити не будемо, а ось що стосується порівняльних характеристик паркету і паркетної дошки, то кілька слів скажемо.

Однозначної думки, що краще – паркет чи паркетна дошка – сьогодні нема. Остання коштує дешевше, її набагато легше монтувати, вона невибаглива в плані догляду та не вимагає дотримання температурно-вологого режиму. Якісна паркетна дошка прослужить 20-30 років.

Фото з сайту www.vsenapol.com.ua
Фото з сайту www.vsenapol.com.ua

Паркет коштує куди дорожче. Його укладка вимагає певних навиків, інакше підлога з часом почне скрипіти. Необхідно притримуватися певного температурного режиму та вологості, щоб уникнути здування та зсихання покриття. Тим не менше, якісно поставлений паркет з твердих порід дерева прослужить в кілька разів довше, ніж паркетна дошка.

Щоб зрозуміти, якісну чи не дуже паркетну дошку вам пропонує продавець, необхідно запастися певними знаннями. А для цього слід зрозуміти, за якою технологією виготовляють паркетну дошку.

Виготовляється вона з трьох шарів. Нижній шар якісних і дорогих матеріалів виготовлений з деревини хвойних порід. В дешевому варіанті - це ДСП з додаванням спеціальних смол, які забезпечують дошці водонепроникність. Наступний шар – тіло паркетної дошки. Якщо глянути на дошку в розрізі, ви зможете побачити волокна середнього шару. В якісному матеріал вони розташовуються перпендикулярно до нижнього шару і виготовлена з міцних порід дерева, в дешевшому варіанті – це МДФ.

Третій шар повинен бути товщиною в півсантиметра. Він містить узори та малюнки, а для його виготовлення використовують шпон. Всі ці шари склеюють між собою, тоді поміщають у спеціальний прес, а далі готову дошку вкривають лаком у кілька шарів.

Що стосується матеріалів, з яких виготовляють паркетну дошку, то вибір тут залежить від багатьох факторів. Якщо матеріал покриватиме підлогу в спальні, то сміливо можете вибирати соснову чи вишневу дошку: коштує недорого, і відслужить вам вірою і правдою. У приміщеннях з підвищеною прохідністю краще класти паркетну дошку, виготовлену з дуба чи ясена або інших твердих порід деревини.


Інші новини розділу