Самостійний ремонт квартири: поради, які допоможуть заощадити Автор: lesya · Опубліковано: 29.01.2014 12:30 · Розділ: Цікаві факти

Кухня за вихідні (фото з сайту http://subscribe.ru/)
Кухня за вихідні (фото з сайту http://subscribe.ru/)

Всі, хто коли-небудь розпочинав ремонт в квартирі, знають, яке це довге та невдячне заняття. Тим не менше, робота найманих спеціалістів коштує недешево, а якщо ремонтний бюджет обмежено, приходиться за справу братися самому.

Головним етапом самостійного ремонту квартир є правильна організація. Якщо ви діятимете не спонтанно, а сплановано та організовано, то зможете заощадити і гроші, і зусилля, і нерви.

Як би там не було, ремонт квартири – чи це буде ремонт двухкомнатной квартиры, чи однокімнатної, - задоволення не з дешевих, і викласти за один раз кілька десятків тисяч не кожному по кишені. Та якщо збирати гроші на ремонт протягом року, поступово купуючи матеріали, у вас все вийде.

Щоб зрозуміти, що потрібно вам для ремонту, а що зайве, необхідні розрахунки. Варто скласти хоча б приблизний план, визначити, яка кількість та які, власне, матеріали вам знадобляться.

Розпочинати ремонт краще за все на початку осені – надворі тепло, ви зможете провітрювати приміщення. Крім того, напередодні зими великі будівельні компанії розпродують товар, який не достоїть до весни, і ви маєте можливість придбати його за набагато нижчими цінами.

Запам’ятайте: є речі, на яких можна економити, є такі, на яких не варто. До останніх належить електропроводка – тут вам доведеться запросити спеціаліста, можна того, який обслуговує ваш дім – скоріше за все, він зробить усе добросовісно, адже потім йому ж доведеться усувати неполадки.

Економте там, де цього не буде помітно і там, де економія не відобразиться на функціональності.

Далі – сантехніка. Повна заміна сантехніки коштує досить дорого, та далеко не завжди вона є необхідною. Для прикладу, якщо труби та крани у ванній просто вкриті нальотом, ви можете його відчистити, та якщо є тріщини, без заміни сантехніки не обійтися.

Відчистити наліт на трубах допоможе оцтова кислота і соляна технічна. Для цього зробіть з ганчірки квача, прикріпіть на кінець палки, намочіть його в оцтову есенцію або хоча б у оцет та ретельно відітріть наліт. Плями, що залишаться, можна відчистити розчином технічної соляної кислоти.

Ще один момент, з яким стикаються ті, хто наважуються робити ремонт в квартирі самостійно, це вивіз будівельного сміття. Фірми, які займаються вивозом, беруть немалі гроші за свої послуги, але й тут ви можете заощадити: помістіть сміття у кілька міцних мішків та заберіть в комірчину. Виносячи по одному пакету раз в кілька днів сміття на звичайний смітник, ви нічого протизаконного не зробите.

Намагайтеся заощадити на матеріалах, які можна зробити своїми руками. Замість того, щоб купувати дорогі рейки та фанеру для обшивки стін, ви можете спробувати виготовити ці будматеріали самостійно. Замість дощок купуйте горбиль – він коштує в кілька разів дешевше, а фанеру, яку використовують для обшивки, ви зможете виготовити своїми руками зі звичайної фанери, яку використовують для виробництва тари, та за допомогою ПВА-шпаклівки.


Інші новини розділу