Браузер Chrome - шпіон у власному домі Автор: lesya · Опубліковано: 28.01.2014 23:18 · Розділ: Нові технології

Проблема шпіонажу, при чому міжнародного, в сучасному суспільстві обговорюється дуже гаряче: навряд чи вам би хотілося, щоб те, про що ви говорите вдома, слухав хтось іще, чи не так?

Тим не менше, якщо ви користуєтеся Інтернетом, тим більше, браузером Chrome, готуйтеся до того, що ваші розмови записуються і прослуховуються, і те, що ви обговорюєте в тісному родинному колі, може слухати хтось сторонній.

Як твердить ізраїльський програміст Тал Атер, кожен комп'ютер, на якому встановлений браузер Chrome, можна змусити підслуховувати розмови, що ведуться навколо.

Саме Тал Атер і виявив дефект. І зробив він це випадково, працюючи над створенням власної програми розпізнавання мови.

І попри те, що в Google заявили, ніби описаний дефект усунуто ще в жовтні минулого року, Тал виявив, що все залишилося, як і колись, і в останніх оновленнях браузера цей самий дефект присутній.

Дефект можна виявити у випадку, коли шкідливі сайти намагаються проникнути в систему розпізнавання мови, вбудовану в браузер.

У більшості випадків користувач вручну повинен погоджуватися на увімкнення мікрофону, даючи таким чином дозвіл на використання його тим чи іншим сайтом. І коли сайт отримує відповідний дозвіл від користувача, браузер вмикає нагадування у вигляді миготливої червоної крапки на вкладці такого сайту.

Однак Тал виявив, що в результаті застосування спеціального коду зловмисник може преспокійно змусити ваш мікрофон прослуховувати інформацію і після того, як користувач покидає сайт, на якому було увімкнене голосове введення.

При чому прослуховування може здійснюватися протягом досить тривалого часу.

Виявивши недолік, Тал Атер надіслав відповідний запит до Google, однак відповіді поки що так і не отримав.

Однак згодом представники компанії-розробника браузера зазначили, що ніякої небезпеки в зазначеному недоліку не вбачають, оскільки без згоди користувача ніхто прослуховувати його не зможе. Так, користувач сам повинен дати згоду на увімкнення мікрофону, активувавши функцію розпізнавання мови для кожного сайту, який подає відповідний запит.

У компанії також зазначили, що найвищим пріоритетом при розробці нових продуктів є безпека клієнтів. І параметр, про який іде мова, був розроблений з урахуванням цих заходів.

Тож властивість браузера вмикати мікрофон відповідає прийнятим стандартам безпеки, і остерігатися абсолютно нічого не варто. Хоча в компанії і продовжують працювати над удосконаленням продукту.

Джерело: www.panorama.am

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.