Дивне наукове обґрунтування непорочного зачаття Автор: lesya · Опубліковано: 28.01.2014 16:32 · Розділ: Релігія

На минулому тижні в Італії стався дивний випадок: черниця народила хлопчика. Ніби нічого дивного в цьому немає, але сама жінка, за її твердженням, не знала, що була вагітною.

Повідомлення про цей випадок швидко розлетілося по всьому світові, і в багатьох воно викликало скептичну усмішку. Тим не менше, повідомлень про «непорочні зачаття» останнім часом з’являється все більше. Прокоментувати та трохи роз’яснити ситуацію взялася Кандида Мосс, релігієзнавець, стаття якої з’явилася цими днями на сторінках The Daily Beast.

В статті Кандида наводить дані дослідження, проведеного недавно вченими Північної Кароліни: виявляється, протягом останніх років в одних лише Сполучених штатах було зафіксовано 45 випадків «непорочного зачаття».

В чому справа? Кандида Мосс переконана, що ніякої містики тут немає. А причина всьому – банальне бажання приховати вагітність від суспільства, уникнувши осуду. І це бажання викликане і зумовлене гендерною нерівністю.

Фото з сайту barsky-dom-kult.livejournal.com
Фото з сайту barsky-dom-kult.livejournal.com

«Жінкам, які намагаються приховати від світу наслідки незаконного зв'язку, залишається вдатися тільки до мішкуватої сукні. І навіть якщо з теологічної точки зору зачаття Ісуса, як передбачається, було унікальним, чому б не вдатися до «аргументу на захист Марії»?» - іронізує з цього приводу автор статті.

Більше того, Кандида наводить кілька неймовірних випадків, зафіксованих історією. Ще в 1637 році в Греноблі розпочався суд над Мадлен Д’Овермон. Її звинуватили у подружній зраді, за що передбачалося жорстоке покарання. Справа в тому, що чоловік Мадлен покинув Францію за чотири роки до описуваних подій, та якимось неймовірним чином жінка несподівано народила на світ хлопчика. Що залишалося робити молодій матері, щоб врятувати своє життя? Звісно ж, вдаватися до найбільш неймовірних аргументів, що вона й зробила. І, слід сказати, успішно: відстоюючи свою невинність, жінка розповіла, що завагітніти їй допомогла… власна уява, оскільки вона не припиняла думати про чоловіка, не оминаючи в уяві й інтимних сцен.

Як свідчить легенда, колись навіть сам Гіппократ був свідком на суді, що проходив над жінкою, яку звинуватили у зраді. Та народила дитину, яка була «чорна, як мавр», хоча батьки її були білими. Жінку виправдали: над її ліжком висів портрет мавра, і суд вирішив, що цей факт є хорошим виправданням.

Та що там говорити про уявлення кілька столітньої давнини, якщо в ХХ столітті було висунуто теорію, згідно з якою на народжену дитину безпосередньо впливає попереднє зачаття. Теорія отримала назву телегонії, і вона свого часу лягла в основу расистської теорії. Так, наприкінці позаминулого століття німецькі теоретики переконували, що жінка, яка завагітніла від представника «нижчої раси», вже ніколи не народить «істинного арійця».

Російська церква, щоб наставити блудних жінок на шлях істинний, пішла ще далі: в 2004 році за підтримки церкви було видано книгу, яка переконувала, ніби на дітей жінки впливають всі її сексуальні партнери, а особливо перший, навіть якщо її контакт не закінчувався вагітністю.

Тож все це, додає на завершення Кандида Мосс, не більше, ніж бажання виправдати себе перед суспільством, яке попри емансипацію та боротьбу за рівноправ’я ще живе колишніми стереотипами.

Джерело: www.inopressa.ru

Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.