Містична і моторошна Земля Автор: lesya · Опубліковано: 28.01.2014 14:09 · Розділ: Природа

Наша планета – нерозгадана та незвідана, і навіть багаторічні дослідження вчених з усього світу не дозволили розгадати усіх її таємниць. А все, що людина не може пояснити, вона зараховує до містичного та надприродного. Поговоримо про найбільш загадкові місця нашої планети.

В принципі, таких місць чимало, і практично кожен з нас, якщо добре подумає, пригадає хоча б одну містичну історію про місця, йому до болю знайомі. Та все ж деякі історії надто вже дитячі, інші – відверто вигадані, та коли щось незрозуміле помічають не те що десятки – тисячі людей, стає по-справжньому страшно.

Одне з таких страхітливих місць знаходиться у Китаї. І називається воно Лощиною чорного бамбука. В цій непривітній місцині зникло без вісти тисячі людей, тут часто трапляються аварії та катастрофи.

Лощина Чорного бамбука
Лощина Чорного бамбука

В 1950 році тут в аварію потрапив літак, при чому ніяких причин аварії не було: і судно справне, і екіпаж адекватний. А одного разу лощина «з’їла» цілу експедиційну групу, й лише одному вдалося вижити. Він розповів, що раптово навколо нього піднявся густий туман, а тіло скував бридкий липкий страх. Подейкують, ніби долина Хейчжу – це і є вхід в паралельні світи…

Славиться загадковими зникненнями й Бермудський трикутник, що знаходиться в Атлантичному океані. Зниклі кораблі, кораблі з примарами, авіакатастрофи та подорожі в часі – всі ці події пов’язують з Бермудським трикутником, розгадати таємницю якого до сьогодні ще нікому не вдалося.

Не менш містичною та сенсаційною стала Кольська надглибока свердловина, самая глубокая в мире скважина. Занурюючись а землю на глибину тринадцяти кілометрів, вона свого часу спантеличила світ: подейкували, що свердловина стала входом в пекло.

Копати її почали в 70-хх роках минулого століття - тоді таких «надглибоких» свердловин було шість сотень. Та лише п’ятьом вдалося подолати рубіж у три кілометри: далі аварії, відсутність фінансування та інші причини змушували припинити роботи.

Свердловина виглядає зовсім не так, як можна собі уявити. Це не величезна бездонна яма, а такий собі отвір діаметром в 20 сантиметрів, який заглиблюється в землю на неймовірну глибину.

Низка несподіваних аварій, таємниче зникнення обладнання (куди може подітися сталевий трос завдовжки в кілька кілометрів у отворі завширшки 20 сантмметрів?), моторошні підземні звуки – все це призвело до того, що фінансування врешті-решт було припинено. І ціла купа таємниць так і залишилася нез’ясованою…

Багата таємницями і Чехія. В чеському місті Йіглав розташовані загадкові катакомби. Місцеві мешканці говорять, ніби ночами з катакомб лунає органна музика. І навіть вчені, які до всього схильні ставитися скептично, підтвердили, що катакомби приховують страшні таємниці: результати відправленої спеціально експедиції довели, що з-під землі і справді лунають звуки органу. До слова, катакомби в усіх містах, схоже, приховують таємниці – про одеські катакомби також ходить чимало легенд…

В більшості випадків містика асоціюється в нас з негативним, викликає жах та осторогу. Але не завжди все, що незвідане, те погане. Яскравим доказом цьому являється російське місто Аркаїм: кожен, хто його відвідує (звісно, якщо місто прийме його) зможе вилікуватися навіть від найтяжчих недугів. Всі недуги, які роками ніби дрімали в організмі, виходять назовні, а потім покидають людину зовсім.


Інші новини розділу