Президенти Ющенко та Лукашенко зустрілися в Чернігові Автор: Lussilda · Опубліковано: 20.01.2009 18:43 · Розділ: Політика

У вівторок, 20 січня, Президент України Віктор Ющенко в Чернігові зустрівся з Президентом Білорусії Олександром Лукашенко.

Це перший візит білоруського Президента за 5 років. Раніше Ющенко і Лукашенко зустрічалися лише за кордоном.

За інформацією прес-служби Президента України, на зустрічі в форматі "тет-а-тет" розглядалися питання енергетичної співпраці, торгівлі, нафтопереробної галузі, транспортної сфери. Президенти також обговорили питання спрощення порядку проходження ділянки автомобільної дороги Славутич – Чорнобильська АЕС, яка знаходиться на території Білорусі.

В той же час прес-служба білоруського Президента повідомляє, що головна тема переговорів – розвиток торгово-економічної співпраці двох держав. За підсумками 2008 року товарообіг Білорусії та України сягнув $5 млрд. Для порівняння – в 2003-му році цей показник складав $705,6 млн.

За інформацією «proUA», під час зустрічі Віктор Ющенко заявив, що не бачить у двосторонніх відносинах двох країн жодних серйозних проблем.

Зі своєї сторони Лукашенко підтвердив, що між Білоруссю й Україною завжди були добросусідські відносини. Він окремо відзначив гарні прикордонні відносини між двома країнами й виразив переконання, що вони й надалі будуть підтримуватися на такому ж високому рівні.

На завершення Президент України повідомив, що за підсумками сьогоднішньої зустрічі сторони будуть мати можливість підписати 4 важливих документа міждержавного значення.


Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.