В Лондоні відкрили театр при свічках Автор: lesya · Опубліковано: 27.01.2014 21:40 · Розділ: Культура

Цінителі театрального мистецтва у Лондоні зможуть вдосталь насолодитися театральною атмосферою минулих століть: недавно у Лондоні відкрився ще один театр при свічках. Він є ніби частиною знаменитого «Глобуса», що запрошує глядачів на вистави під відкритим небом з квітня по вересень. Але новостворений театр є ніби театром в театрі, а являє він собою крите приміщення, яке освітлюється силою силенною свічок.

Театр збудовано за кресленнями придворного театру XVII століття, і носить він ім’я актора Сема Уонамейкера, який і був ініціатором створення «Глобусу» (його було збудовано в 1997 році). В принципі, Сем мріяв створити одразу два шекспірівських театри - критий і відкритий, однак помер він у 1993 році, так і не діждавшись завершення хоча б одного з проектів.

Першим спектаклем при свічках стала сценізація п'єси відомого драматурга Джона Вебстера - «Герцогиня Мальфі». Унікальний твір, і не менш унікальна постановка. А майстерність акторів, якої навчить не кожна театральная школа, особливо яскраво виглядала саме при свічках.

Актори самі виноситимуть свічки (фото з http://www.bbc.co.uk/)
Актори самі виноситимуть свічки (фото з http://www.bbc.co.uk/)

Справа в тому, що саме освітлення створює сприятливу атмосферу. Так, згідно з театральними правилами, всі вистави за п'єсами драматургів, що належать до шекспірівської епохи, повинні проходити саме з таким освітленням. В разі необхідності актори навіть виходитимуть на сцену зі свічками – так, як це робили чотири століття тому.

Особливо приваблює лондонців те, що вистави в новому театрі проходитимуть протягом цілого року, незалежно від погоди.

Новий театральний майданчик постаралися зробити максимально схожим на той, на якому проходили вистави часів правління Якова I. І саме в таких театрах, твердять експерти, часто ставилися п’єси Шекспіра.

Досить незвичним у театрі є не лише освітлення, але й розташування глядацьких місць. Так, глядачі розташовані одне навпроти одного, двома довгими рядами. А щоб побачити акторів, голову доведеться повертати набік. Крім того, по обидва боки довгого проходу розташовані так звані панські ложі, які є найдорожчими місцями в театрі. Є тут і стоячі місця, які, до речі, можуть бути зручнішими від самих сидінь: останні не мають ані спинок, ані підлокітників.

Всього театр може вмістити 340 осіб, а за право побувати на виставі доведеться заплатити всього десять фунтів (за стоячі місця).


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?