5 найбільш страхаючих технологій сучасності Автор: lesya · Опубліковано: 24.01.2014 20:36 · Розділ: Нові технології

Фото з сайту svit24.net
Фото з сайту svit24.net

Розмаїття новітніх технологій вражає, і можливості, які вони перед нами відкривають, близькі до необмежених. Та не всім технологіям варто беззастережно довіряти, переконують експерти, які цими днями вирішили назвати п’ятірку найбільш страхітливих технологій сучасності.

1. Інтернет-стеження. В минулому році, за підрахунками експертів, більше 380 мільйонів користувачів щомісяця відвідували портали, що належать компаніям Google та Yahoo. Всі дані про інтернет-переміщення цих користувачів зберігаються на спеціальному сервісі. Хотілося б надіятися, що збережені вони в зашифрованому вигляді, й так і залишаться приватною інформацією, та, судячи з останніх подій, це далеко не так. Виявляється, в минулому році (принаймні, так переконує колишній співробітник АНБ Сноуден, спецслужби США прослуховували розмови та читали повідомлення мільйонів звичайних людей. При цьому рішення американського суду змусило Google та Yahoo поширити стеження й на іноземних користувачів Інтернету.

Більше того, АНБ, як виявилося, впроваджувало свої технології стеження і без відома компаній-гігантів. І попри те, що такі дії – пряме порушення прав людини, ми повинні розуміти, що будь-яке наше пересування в Інтернеті безперешкодно зберігається і підлягає прочитанню.

2. Злом ДНК. У 2003 році вченим вдалося повністю розчленувати геном людини. І дотепер вчені з різних країн ведуть розробки у даній галузі. Офіційна версія цих розробок, без сумніву, благородна: змусити віруси та бактерії розвиватися таким чином, щоб приносити користь нашому організмові. Коротше кажучи – знайти ліки від усіх без винятку невиліковних сьогодні захворювань.

Однак прихильники песимістичних сценаріїв переконують, що все це – лише прикриття. А розробкою в своїх цілях зможуть скористатися злочинці. Так, біотерористи, використовуючи дані про геном, зможуть створити супербактерії, які вбиватимуть нас на генетичному рівні.

3. Кібервійна. Нам поки що складно уявити війну, що відбувається виключно за допомогою комп’ютера. Та це лише питання часу.

Під кібервійною розуміють тотальну атаку на електронні інфраструктури країни. Всі системи, забиті в комп’ютер, – а це банки, електронна торгівля, блоки регулювання надзвичайних ситуацій, управління електромережами, а також сфера озброєння, можуть вийти з ладу. А це означає, що населення стане вразливим і до фізичної загрози.

За твердженням низки експертів, вже зовсім скоро ймовірність кібератак стане набагато серйознішою загрозою, аніж міжнародний тероризм.

4. Штучний Інтелект. Намагаючись максимально наблизити комп’ютер до людини, вчені проводять все нові дослідження, мета яких, як у випадку з генами, цілком благородна. Та не виключено, що якщо ці дослідження увінчаються успіхом, комп’ютери вийдуть з-під контролю людини. І тоді найстрашніші фільми про роботів стануть реальністю.

5. Безпілотні автомобілі. Над випуском безпілотників сьогодні працює не одна автомобільна компанія. Головна мета, яку переслідують виробники, знизити кількість ДТП на дорогах. Комп’ютер є комп’ютер, і ні емоції, ні виснаження організму, ні алкогольне сп’яніння не зможуть стати причиною аварії. Та все ж уявіть, що творитиметься на дорогах, якщо, не дай Боже, комп’ютерна система дасть збій?

Джерело: science-tech

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.