Безтурботне дитинство підвищує ризик виникнення депресії в дорослому віці Автор: lesya · Опубліковано: 24.01.2014 19:44 · Розділ: Психологія

Намагаючись якомога довше вберегти дітей від проблем дорослого життя, батьки роблять їм ведмежу послугу: як недавно з’ясували дослідники, безтурботне дитинство підвищує ризик виникнення депресій в дорослому віці.

Результати пророблених робіт доводять, що між спокійним дитинством та стійкістю до стресів в дорослому віці існує прямий зв’язок.

Результати дослідження нідерландських вчених з медичного центру Університету Гронінген вирішило прокоментувати інтернет-видання Dutch News, на сторінках якого й з’явилася інформація. Вчені підтвердили, що ті діти, у яких дитинство було спокійним та щасливим, набагато більше сприйнятливі до стресу в дорослому віці. У них нема імунітету до депресій.

Проводячи дослідження. Вчені задавалися зовсім іншою метою: вони хотіли з’ясувати, чому коли двоє людей потрапляють під вплив однаковісіньких стресових факторів, в однієї людини виникає депресія, а в іншої – ні.

Щоб наблизитися до розгадки цього питання, вчені протягом кількох років вели спостереження за групою підлітків, які щойно почали доросле життя. Всього в дослідженні взяло участь більше тисячі підлітків. З певною періодичністю вчені проводили серед учасників експерименту відповідні опитування.

В результаті вченим вдалося простежити пряму залежність між спокійним дитинством та вмінням швидко знаходити вихід із проблематичних ситуацій, не впадаючи в депресію.

Дослідники виявили, що підлітки, які потрапляють у складні ситуації й самостійно знаходять з них вихід, набагато стійкіші до стресів у дорослому віці. І навпаки: ті, хто в підлітковому віці з проблемами практично не стикається, в стресових ситуаціях дорослого життя частенько впадають в розпач. Коментує отримані результати Естер Недерхоф, керівник дослідницької групи.

Та це не означає, що ті люди, в яких у дитинстві не було проблем, виростають депресивними скигліями. Зовсім ні. Стрес набагато менше впливає на людей, які з легкістю перемикаються з виконання одного завдання на виконання іншого. У випадку виникнення проблемних ситуацій, вони просто знизують плечима та йдуть займатися іншими справами, не зациклюючись на проблемі.

Повні результати дослідження нідерландців будуть опубліковані на цьому тижні на сторінках журналу Psychological Science. Тож скоро стане зрозумілим, чи варто відгороджувати дітей від усіх без винятку проблем сучасного світу.

Джерело: itar-tass.com

Інші новини розділу