Інтернет-гігант Google підтвердив близьку смерть десятків професій Автор: lesya · Опубліковано: 24.01.2014 15:55 · Розділ: Нові технології

Роботи замінять людей (фото з xn-----7kchcnewbpernn1aib3af.in.ua)
Роботи замінять людей (фото з xn-----7kchcnewbpernn1aib3af.in.ua)

Цими днями на Всесвітньому економічному форумі, що проходив в Давосі, Ерік Шмідт, що займає посаду виконавчого директора Інтернет-гіганта Google підтвердив досить сумне припущення: виявляється, технологічні інновації несуть в собі чималу загрозу, зокрема вони пророчать близьку загибель десяткам професій.

Так, професії, які, здавалося б, є прерогативою виключно людей, поступово відходять до рук машин та роботів.

За словами Шмідта, це неправильно. В протистоянні між людьми та машинами перемогу повинні здобути люди. В будь-якому випадку. Але ця боротьба допоможе зрозуміти, що чаме людина робить дуже добре, які сфери діяльності є для неї найбільш перспективними.

Справа в тому, що, за твердженням економістів, останнім часом інноваційні технології чинять все більший вплив на рівень зайнятості. З робочих місць вони поступово витісняють людей. Тож у даному контексті Шмідт зазначив, що уряди країн повинні сприяти розвитку невеликих компаній, які створюватимуть протидіяння цій прикрій та небезпечній тенденції, заохочувати їх створювати нові професії.

Так, результати досліджень підтверджують, що чимало висококваліфікованих професій сьогодні поступово витісняються автоматизацією. Шмідт в якості прикладу наводить автопром: завдання цієї сфери куди краще виконуються роботами, ніж людьми.

Що ж стосується новітніх технологій, говорить експерт, то вони посприяють збільшенню кількості професій в галузі творчості, а також видів діяльності, що передбачають неповний робочий день.

Зваживши на такі тенденції, уряди держав просто повинні більше коштів інвестувати в освіту, підвищуючи рівень кваліфікації та способи людського пізнання.

Саме поняття роботи зміниться, і класичне «з 9 до 5» скоро зазнає суттєвих змін. Та щоб ці зміни для населення були корисними, вони потребують чималої адаптації.

Що ж стосується Інтернет-гіганта, штат якого налічує більше 46 тисяч працівників, то він активно працює над автоматизацією окремих сфер людської діяльності. І серед них проекти, спрямовані на створення роботів. Експерти припускають, що, об’єднавши воєдино розроблені раніше технології, компанія, ймовірно, створить роботів-помічників, які допомагатимуть готувати фаст-фуд, підмітати вулиці тощо.

Однак у самій компанії розповідати про технології не поспішають.

Джерело: newsland.com

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.