Вчені звинуватили в ожирінні централізоване опалення Автор: lesya · Опубліковано: 23.01.2014 23:48 · Розділ: Краса і здоров'я

Централізоване опалення звинуватили в ожирінні (фото з novosti-n.mk.ua)
Централізоване опалення звинуватили в ожирінні (фото з novosti-n.mk.ua)

Цими днями вчені, на цей раз нідерландські, висунули ще одну несподівану версію стосовно причин людського ожиріння – виявляється, причини надмірної ваги криються в… централізованому опаленні. Тож якщо ви хочете зберегти струнку фігуру, економте на опаленні: і гроші заощадите, і зайвих кілограмів не назбираєте, переконують спеціалісти Університету Маастрихта (Maastricht University).

Згідно з теорією, висунутою вченими, відчуття холоду є здоровим і стійким методом схуднення. В той же час теплі будинки та офіси є прямою причиною появи зайвих кілограмів. Яким би неймовірним не видавалося це припущення, вчені закликають поставитися до нього з усією серйозністю, оскільки йому передувало десятирічне дослідження.

Стосується це в першу чергу молоді та людей середнього віку, організм яких у відповідь на відчуття холоду витрачає до 30% енергетичного балансу організму. А це означає, що низькі температури навколишнього середовища спонукають організм витрачати куди більше енергії. І надлишкові калорії, що відкладаються про запас, накопичуватимуться не у вигляді жиру, а витрачатимуться на обігрів організму.

Коментуючи результати дослідження, доктор Уотер ван Маркен Ліхтенбелт (Wouter van Marken Lichtenbelt) зазначив, що поштовхом до проведення дослідження став той факт, що більшість з нас постійно піддається впливу домашніх умов. Тому було вирішено дослідити вплив температури навколишнього середовища на здоров'я організму. І виявилося, що зниження температури навколишнього середовища позитивно позначається на нашому здоров’ї.

Підтвердженням припущення нідерландців став експеримент, проведений японськими ученими: тривав він всього шість тижнів, але результати дослідження досить цікаві. В результаті експерименту виявилося, що волонтери, які щодня перебували на повітрі при температурі до 17 градусів за Цельсієм, змогли схуднути без змін раціону та фізичного навантаження.

За твердженням нідерландських спеціалістів, температура більшості житлових будівель, офісів, лікарень та інших громадських закладів встановлюються на межі, яка є комфортною для більшості людей. А це в результаті виливається в ожиріння. Більше того, надто висока температура у приміщеннях робить людей вразливими до різких змін навколишнього середовища.

Джерело: fedpost.ru

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.