У США знову судитимуть страченого в 1944 році підлітка Автор: lesya · Опубліковано: 21.01.2014 21:23 · Розділ: Кримінал

Головна недосконалість судової системи усіх країн полягає в тому, що часом страждає зовсім невинна людина, а жорстоким злочинцям, навпаки, вдається уникнути покарання. Стається це тому, що досконалих механізмів виявлення брехні на сьогоднішній день ще не винайдено, а жорстокі злочинці настільки навчилися володіти своїми емоціями, що ніякий детектор брехні чи навіть досвідчений психолог не зможе зрозуміти, де закінчується правда і починається брехня.

Саме тому й покази підсудних, які не визнають своєї провини, до уваги практично не беруться, а вся відповідальність за вирок лягає на плечі суддів та присяжних. І добре, якщо справа очевидна, є свідки й очевидці скоєного злочину (хоча й у такому випадку існує вірогідність змови, та все ж), а як приймати рішення, коли у справі чимало незрозумілих нюансів?

Тож навіть через десятки років знаходяться готові оскаржити винесений колись вирок, щоб встановити все-таки правду. Саме тому нещодавно до американської феміди звернулися родичі страченого у 1944 році чорношкірого підлітка. Чотирнадцятирічний Джордж Стіні (George Stinney) був страчений ще у 1944 році - смерть на електричному стільці йому присудили за вбивство двох дівчаток.

Суд повинен був розпочатися сьогодні, і родичі злочинця сподіваються, що суд, розглянувши справу ще раз, виправдає хлопця, хоча б посмертно.

Проте розгляд справи супроводжується цілою низкою проблем та труднощів. Справа в тому, що на сьогоднішній день ніяких доказів практично не залишилося. В принципі, й тоді розслідування проводили не надто ретельно, та все ж стенограми судових засідань та покази самого Стіні могли б добряче допомогти.

Все, що змогли представити родичі страченого, це покази членів його сім’ї, які вони давали під присягою та які відстоюють невинність Стіні, а також свідчення, дані колишнім сусідом по камері, який розповів, що Джордж навіть тет-а-тет не зізнавався у скоєному злочині.

Крім того, адвокатам вдалося відшукати висновок судової медекспертизи та дані, отримані після розтину тіл убитих.

Судові засідання у справі Джорджа Стіні тривали всього один день. Хлопця визнали винним у вбивстві двох дівчаток. Одній дівчинці було сім років, іншій – одинадцять. Трагедія сталася в місті Алкол (Alcolu).

Згідно з рішенням суду, хлопця стратили на електричному стільці. Таким чином він став наймолодшим злочинцем серед усіх страчених у США протягом останнього століття.

Ще тоді, в 40-хх, ця справа викликала цілу хвилю протесту. Захисники хлопця звинуватили прокурорів у тому, що вони не хотіли ретельно розслідувати справу, що доказів було зібрано недостатньо, і що всі, хто проводив розслідування, просто-на-просто були расистами.

Джерело: lenta.ru

Інші новини розділу