Обама вважає марихуану більш безпечною, ніж алкоголь Автор: lesya · Опубліковано: 21.01.2014 18:38 · Розділ: Події у світі

Скандали навколо юнацької пристрасті президента США Барака Обами то вщухають, то розгораються з новою силою. І ось недавно президент вирішив покласти край усім суперечкам, твердо відстоявши свою позицію і заявивши, що куріння марихуани є куди безпечнішим, аніж вживання алкоголю.

Така заява президента викликала бурхливу реакцію прихильників обох таборів. Тим не менше, Барак назвав це заняття нерозсудливим. Хоча й підкреслив, що воно нічим не шкідливіше, ніж вживання спиртних напоїв та паління тютюнових цигарок.

Така неоднозначна заява прозвучала з уст діючого президента США під час бесіди з журналістами видання New Yorker. Даючи відповідь на каверзне запитання кореспондента, Обама зазначив, що не можна вважати легалізацію марихуани універсальним засобом вирішення цілої низки соціальних проблем. Нагадаємо, мова йшла про легалізацію марихуани в американських штатах Колорадо і Вашингтон.

Ставлення президента до нового закону особливо зацікавлювало тим, що раніше президент уже зізнавався, що в молодості пристрастився до куріння канабісу.

Обама зазначив, що курив марихуану в підлітковому віці, й тепер шкодує про це, оскільки вважає звичку згубною. Тим не менше, він одразу ж поспішив додати, що не більш згубною, аніж куріння звичайних цигарок – звичка, якої протягом багатьох років президент не міг позбутися.

Більше того, Барак зазначив, що з точки зору впливу на окрему людину марихуана менш небезпечна, ніж алкоголь.

Та головна проблема не в тому: найгірше криється в нерівномірності репресій, яким піддається населення за куріння та розповсюдження марихуани. Так, незаможні афро-американці частенько піддаються покаранню з боку поліції та закону, тоді як представникам середнього класу з легкістю вдається вийти сухими з води, уникнувши суворого покарання.

Така ситуація є небезпечною для суспільства, говорить президент. Адже якщо значна частина громадян порушує закон, то чому відповідати повинна лише невелика кількість порушників?..

Тим не менше, легалізацію наркотику в Колорадо та Вашингтоні Барак Обама назвав доволі сміливим експериментом, утримавшись, однак, від висловлювання власної думки.

Відзначимо, що дозвіл легально продавати марихуану в штаті Колорадо вступив в силу з першого січня цього року, тоді як у Вашингтоні офіційну торгівлю дозволять трохи пізніше.

Джерело: www.bbc.co.uk

Інші новини розділу