Чому ми хворіємо, вживаючи дорогі сучасні медпрепарати? Автор: Lesly · Опубліковано: 28.07.2009 15:05 · Розділ: Суспільство

Сьогодні десятки тисяч людей заробляють собі на життя, приймаючи участь в тестуванні ліків. За необхідність присвячувати свій час науці "піддослідні кролики" отримують щоденно по 300$ в США та 150£ у Великобританії. Поки ці люди залишаються досить здоровими, щоб бути допущеними до наступного випробування, вони можуть похвалитися пристойним заробітком, просто приймаючи таблетки, здаючи зразки крові та проводячи час в лабораторіях.

Однак, це дуже небезпечна робота, оскільки більшість волонтерів набираються для вивчення медичної дії препарату на І стадії тестування (оцінка медикаменту, що раніше перевірявся тільки на тваринах). Погоджуються на роль піддослідних кроликів, в основному неосвічені, безробітні, або люди, яким терміново потрібні гроші, - студенти, боржники і, навіть, нелегальні іммігранти, бездомні, та алкоголіки.

Однією з проблем піддослідних кроликів є те, що бажання матеріальної винагороди може призвести до порушення правил, які створені, щоб захистити їх. Наприклад, умовами участі в більшості випробуваннях є 30-денне утримання від будь-яких ліків. Проте, не існує системи, за допомогою якої можна було б перевірити дотримання цієї вимоги. Це означає не тільки те, що організми учасників експериментів переобтяжуються потенційно небезпечними сполученнями медичних препаратів, але й може призвести до непередбачуваних побічних ефектів.

Іншим моментом, на який не можливо не звернути уваги, є те, що внаслідок деяких побічних ефектів, людину можуть виключити з участі в експериментах, а оскільки, в більшості випадків, оплата відбувається після завершення дослідження, то повідомляти про побічні ефекти досить невигідно. Крім того, такі лжесвідчення з метою наживи можуть поставити під загрозу здоров’я і життя інших людей.

За даними Управління по санітарному нагляду за продуктами харчування та медикаментами, внаслідок прийняття нових ліків, щороку фіксується близько 17200 випадків негативних побічних ефектів та 800 випадків серйозних ускладнень, включаючи смерть пацієнтів.

Один з найвідоміших прикладів серйозних ускладнень на І стадії випробування моноклонального антитіла TGN1412 стався в Лондоні три роки тому. Скоро, після введення першої дози препарату, що повинен був стимулювати імунологічну реакцію Т-лімфоцитів, шестеро здорових волонтерів змушені були пройти курс інтенсивної терапії, внаслідок виникнення поліорганної недостатності. Всіх вдалося врятувати, однак, один з учасників втратив кілька пальців на руках та ногах. Ще нічого не відомо про довготривалий вплив препарату на їхнє здоров'я.

Трохи раніше, 24-літня працівниця Центру астматичних та алергічних захворювань Джона Гопкінса (Johns Hopkins Asthma and Allergy Center), вдихнула гексаметоній, експериментальний препарат, що здатний звужувати дихальні шляхи та використовується для симуляції астми. Наступного дня в неї розвинулися кашель та задишка. Жінку госпіталізували з дихальною та поліорганною недостатністю, проте, врятувати її не вдалося.

Джерело: newscientist.com


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.