Експерти виявили небезпечні речовини в одязі знаменитих брендів Автор: lesya · Опубліковано: 16.01.2014 20:21 · Розділ: Події у світі

Купуючи дорогий брендовий одяг, ми чомусь впевнені, що віддаємо гроші за якісний товар. Та це далеко не так, переконують представники міжнародної організації Greenpeace International. Провівши масштабне дослідження, в якому серед продукції інших знаменитих фірм досліджувалася продукція брендів Adidas, Disney, H&M та Nike, вони виявили, що одяг, який випускають ці компанії, містить небезпечні для здоров’я хімічні речовини.

Так, в одному з купальників, випущених фірмою Adidas, рівень перфторованих хімічних речовин перевищив норми, встановлені стандартами самої компанії.

Більше того, набивна тканина, з якої шиють дитяче вбрання у фірмі Primark, містила 11% ефірів фталевої кислоти.

Щонайменше один виріб серед асортименту кожного з аналізованих брендів містить оксиетиловані алкілфеноли. А найбільше цих речовин в результаті аналізу було виявлено в продукції компаній Disney, American Apparel і Burberry.

Як переконують експерти, ці речовини становлять серйозну загрозу для здоров’я. При тривалому носінні такого вбрання можуть виникнути проблеми з репродуктивною, гормональною та імунною системами людини.

Але й цим все не обмежується. Те, що популярні бренди зловживають довірою споживачів, було доведено й раніше, коли під час однієї експертизи експерти організації захисту тварин Animals Liberty з’ясували, що шапки компанії Tom Tailor, яка реалізує товари в німецькій мережі магазинів Müller, виготовлені з… котячого хутра.

Інцидент стався трохи раніше у Німеччині, і він, ясна річ, викликав немалий скандал. Серед іншого товару, який піддали незалежній експертизі, були й модні цієї зими в’язані шапки з хутряними помпонами: експерти виявили, що деталі шапки виготовлені з котячого хутра.

При цьому експерти припускають, що «котячі» елементи використовувалися й при виготовленні інших хутряних виробів, які продаються в європейських країнах.

Справа в тому, що оброблені шкурки надходили до виробників з Китаю. А там, як вдалося з’ясувати, котів вирощують спеціально для експорту та продажу хутра в країни Європи. При цьому утримують їх у жахливих умовах, повідомляють захисники тварин.

Підлило масла у вогонь і те, що ввіз хутра домашніх тварин в країни Євросоюзу було заборонено ще в 2009 році. Для цього було прийнято спеціальний Закон про захист тварин.

Мережа магазинів, а також концерн, що займався виробництвом шапок, підтвердили, що хутряні деталі і справді виготовлені з котячого хутра. Та вже найближчим часом товар пообіцяли вилучити з продажу.

Джерело: news.rambler.ru

Інші новини розділу