Підводні камені пільгової іпотеки в Україні Автор: lesya · Опубліковано: 16.01.2014 11:29 · Розділ: Економіка

Проблема купівлі власного житла на сьогоднішній день актуальна для багатьох українців. Заробити чесною працею на квартиру середньостатистичному українцю практично неможливо, а зв’язувати себе кредитами, взятими в сумнівних банках під шалено високі ставки, ой як не хочеться.

Однак і жити десь треба, тому все частіше українці замислюються над іпотекою. Проте й тут не все гладко: відсоткова ставка по іпотечному кредитуванню залишає бажати кращого (якщо в Європі вона чисто символічна і не перевищує 6% річних, то в нас часом доходить до 20%). Як результат - за 15-20 років кредитування ви платите за три-чотири квартири. Перспектива не надто втішна.

Тим не менше, існують державні програми, покликані покращити умови придбання житла в кредит. На перший погляд вони доволі вигідні, та все ж кількість українців, готових взяти іпотеку, виросла не набагато.

Причин тому є декілька, а щоб у них розібратися, необхідно ретельніше розглянути пільгові умови іпотечного кредитування. Більше інформації ви знайдете на сайті http://lebedev-lubimov.ru/ - не лише про іпотеку, але й кредити на автомобілі та готівкою.

Однією з найбільш розрекламованих урядових програм іпотечного кредитування є програма «30/70». Третину вартості житла сплачує держава, решту – покупець. При цьому учасник не сплачує ніяких додаткових комісій і платежів. І якщо у вас цих 70 відсотків на руках, все добре, якщо ж ні, доведеться брати кредит у банку під 16-18% річних. У програмі беруть участь «Ощадбанк» та «Сбербанк России», а сума кредиту обмежується половиною оціночної вартості купованого помешкання. Далі – гірше: програма передбачає обмеження як по площі квартири, так і по вартості помешкання за один квадратний метр. В результат знайти помешкання, яке б потрапляло під програму, часом буває дуже важко. Програма має й інші обмеження: взяти житло в кредит можуть лише ті, хто стоїть на черзі на отримання квартири.

В Україні існує ще одна програма іпотечного кредитування – під 16% річних. Держава сплачує 13%, а покупцеві залишається всього 3%. Здавалося б, дуже вигідно, та все ж і тут є свої підводні камені.

Ціна квадратного метра по програмі також обмежена. І обмежена до нереальних показників – знайти таку квартиру практично неможливо. Обмежується й площа квартири. Ще один мінус – в програмі можуть взяти участь лише окремі забудовники.

І в одному, і в другому випадку злий жарт з громадянами грає зарплата в конвертах. Щоб отримати іпотечне кредитування, покупець зобов’язаний представити довідки про доходи, які б щонайменше удвічі перевищували щомісячний платіж. Багато ж хто бере зарплату в конвертах, і офіційних довідок представити не можуть.

А ще українців стримує нестабільна економічна ситуація.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.