У київському музеї можна подивитися на звуки Автор: lesya · Опубліковано: 16.01.2014 10:36 · Розділ: Культура

Як ви гадаєте, чи може людина побачити звук? Якщо дивитися з точки зору фізики, то ні: вібрації та коливання, які ми чуємо, недоступні для нашого ока. Та якщо підійти до питання творчо, це стає можливим: принаймні, так переконують організатори проекту «Музика: побачити звук», що триває цими днями в стінах Національного художнього музею Києва.

Проект покликаний продемонструвати тісний взаємозв’язок музики та образотворчого мистецтва, а за його основу взято знамениті твори ХІХ та ХХ століть. На картинах, які можуть побачити відвідувачі музею, зображені музиканти та музичні інструменти. Інші полотна пов’язані з музичними композиціями емоційно або тематично. Деякі роботи супроводжують ретельно відібраними музичними треками, прослухати які можна через навушники.

В рамках проекту проводяться цікаві майстер-класи для дітей різного віку. Тут юні цінителі мистецтва можуть поекспериментувати зі звуками, граючи на імпровізованій струні з волосіні, дізнатися, що ж це за явище з точки зору фізики, зрозуміти, які механізми задіяні в процесі творення звуків тощо.

Вікова категорія дітей, що беруть участь у майстер-класах, досить-таки різнобарвна: від чотирьох до десяти років. Дітлахам роздають саморобні мегафони з картону, за допомогою яких можна підсилити гучність власного голосу.

Крім того, діти отримують можливість поговорити по саморобному «телефону», що складається з двох пластикових склянок та натягнутою між ними волосіні. Гра викликає у дітей захват, адже це набагато цікавіше, аніж такі звичні навіть найменшим розмови по мобільному. Та й перекручені фрази, які можна почути по імпровізованому телефону, викликають у малечі сміх.

Фото з news.eizvestia.com
Фото з news.eizvestia.com

Батьки задоволені проектом. І справді, можливість поспілкуватися у стінах музею випадає не так уже й часто, а жваві ігри у поєднанні з цікавими розповідями – куди краща альтернатива комп’ютерним іграм та Інтернету.

Крім того, організатори проекту подбали й про те, щоб дітлахи змогли відчути на собі всю серйозність дорослого життя: їм навіть дозволили залишати відгуки стосовно побаченого в стінах музею. І діти залишають їх з властивою їм безпосередністю: комусь, для прикладу, запам’яталися музичні картини, а когось найбільше вразила низька температура повітря в музейних залах та беркут, який перекривав вхід до музею.

Проект триватиме до першого лютого, тож якщо ви хочете наблизити дитину до мистецтва, доведеться поспішати…


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?