Натуральні соки шкодять організмові нарівні з кока-колою Автор: lesya · Опубліковано: 16.01.2014 08:54 · Розділ: Краса і здоров'я

В Інтернеті чимало інформації про те, як вести здоровий спосіб життя, стежити за своєю фігурою та зовнішністю. З одного боку, це дуже зручно, адже в Мережі можна знайти відповіді практично на всі запитання. Та, на превеликий жаль, інформація, на яку натрапляє читач, часто недостовірна, і не загубитися в розмаїтті різнотематичних даних часом буває й зовсім неможливо.

Зрештою, не лише в достовірності інформації справа: думки вчених з приводу багатьох питань розбігаються, тож часто буває важко зробити вибір, до якого табору примкнути.

Так, якщо порівняно недавно нам наперебій твердили про користь натуральних соків, то сьогодні вчені вирішили попередити користувачів, що не такі вони вже й корисні. Принаймні, якщо мова йде про соки, куплені в магазині.

В принципі, розмови про те, що користь магазинних соків сильно перебільшено, у вченому світі точаться вже досить давно. Але тепер вчені пішли ще далі: вони прирівняли соки, що продаються в магазинах, до кока-коли.

Провівши низку досліджень, британські вчені переконані, що більшість соків, пропонованих магазинами, взагалі не варто вважати замінниками натуральних овочів та фруктів.

Причина тому – надто високий вміст цукру в соках, через який користь напою зводиться нанівець. Так, рівень цукру в соках можна порівняти з кількістю цукру в солодкій газованій воді.

Про це повідомила співавтор дослідження Сьюзан Джебб, керівник напрямку дослідження ожиріння і харчування в Кембриджі. Дослідниця переконана, що у великих кількостях фруктові соки чинять вплив на людський організм, аналогічний впливові кока-коли.

При цьому аналогічний не лише сам механізм впливу, але й рівень шкоди нашому організму. Отож у даному контексті вчені зійшлися в думці, що набагато краще з'їсти свіжий фрукт або овоч, щоб наситити свій організм вітамінами і мікроелементами, аніж випити склянку соку.

В принципі, і від соків відмовлятися не варто. Просто намагайтеся готувати свіжі соки, лише не додавайте до них сиропів. Якщо ж купуєте соки в магазині, розводьте їх водою: так ви зможете знизити концентрацію шкідливого цукру.

Відзначимо також, що вперше в корисності соків вчені засумнівалися ще в 2004 році, коли обсяги споживання даних напоїв почали стрімко зростати. В результаті проведених тоді досліджень було доведено, що споживання соків негативно впливає на щоденний раціон людини.

Джерело: www.profinews.com.ua

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.