Давні багатоклітинні організми жили в озерах Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.07.2009 12:34 · Розділ: Наука

Найдавніші багатоклітинні організми жили в озерах – так каже Мартін Кеннеді (Martin Kennedy), керівник та провідний автор дослідження, проведеного групою вчених у провінції Доушаньто, на півдні Китаю. Досліджувані ними мінерали сформувалися не у морській воді, а у солоних та лужних водах озер, які були там близько 600 мільйонів років тому.

Тим часом, ряд інших наукових груп виявили у даних мінералах скам’янілості, які можна вважати залишками ембріонів перших багатоклітинних тварин. На озерне походження мінералів вказує наявність у цих породах глинистого мінералу смектиту. Причому осадові породи розміщені досить нерівномірно, що є додатковим свідченням цього, оскільки у морських відкладах осадові породи розміщені більш рівномірно.

Автори статті припускають, що давні багатоклітинні тварини могли зародитись і в океані, проте, поки що немає свідчень, які б доводили це.

На даний час домінуючим є припущення вчених про те, що життя зародилось і тривалий час розвивалось у глибинах світового океану, а лише потім перемістилось на сушу.

Джерело: upmonitor.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.