Вчені з'ясували, що курці більше турбуються про свій зовнішній вигляд, ніж про здоров'я Автор: lesya · Опубліковано: 15.01.2014 15:44 · Розділ: Краса і здоров'я

Намагаючись виявити універсальний механізм, який би дозволив відмовитися від куріння, вчені проводять нові дослідження, тестують нові препарати та опитують залежних від нікотину людей. Часом все це дає досить несподівані результати: нещодавно, для прикладу, виявилося, що курці куди менше піклуються про своє здоров'я, аніж про свій зовнішній вигляд.

Всі знають, що куріння викликає рак легенів та захворювання серця. Не секрет і те, що насідком куріння є передчасне старіння шкіри. Намагаючись надоумити запеклих курців, влади усіх країн змушують виробників друкувати на коробках з-під цигарок страхітливі написи та фотографії пошкоджених в результаті куріння внутрішніх органів. Та, як виявилося, написами про рак та серце тут не допоможеш: куди дієвіше нагадувати про передчасну старість.

В рамках відповідного дослідження спеціалістами було опитано більше півтори тисячі осіб. Серед учасників експерименту були як ті, хто на даний час палить, так і ті, кому вдалося позбутися цієї згубної звички.

Результати опитування виявилися досить несподіваними: фахівці з’ясували, що зморшки та жовті зуби турбують людей набагато більше, аніж ризик виникнення смертельних захворювань.

В середньому, за твердженням медиків, негативний ефект куріння починає виявляти себе після тридцяти двох років. Шкіра обличчя жовтіє і стає сухою, на ній з’являються зморшки – як дрібні, так і глибокі. Втрачає білизну й зубна емаль, а самі зуби псуються і випадають. Від нікотину жовтіють нігті, а запах тютюну шлейфом тягнеться за запеклими курцями, куди б вони не подалися.

Приблизно третині опитаних учасників експерименту хоча б раз в житті доводилося чути від сторонніх, що куріння негативно позначилося на стані шкіри їхнього обличчя, а 40% опитаних респондентів зізналися, що для компенсації згубного впливу шкідливої звички змушені витрачати набагато більше часу на догляд за собою.

В результаті іншого дослідження фахівцями було виявлено, що позитивний вплив відмови від куріння спостерігається в будь-якому віці. Навіть 65-річні піддослідні, кинувши палити, значно покращили стан свого здоров’я, знизивши ризик смерті від захворювань серця.

Взявши за основу дослідження дані про здоров’я колишніх курців, вчені з’ясували, що ризик виникнення серцево-судинних захворювань вже на восьмий рік після відмови від паління знижується на третину – і це навіть у тих осіб, які викурювали по пачці цигарок щодня протягом тридцяти років.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.