5 простих порад, які допоможуть зробити дім затишним Автор: lesya · Опубліковано: 15.01.2014 11:40 · Розділ: Цікаві факти

Буває, заходиш в квартиру до друзів чи знайомих, і на душі стає легко-легко, настрій піднімається, а внутрішній позитив так і рветься назовні. Здавалося б, нічого особливого: звичайне собі помешкання, нічим не гірше і не краще, ніж у інших, часом невелике і недорого обставлене, та щось невловиме витає у повітрі, змушуючи нас на мить відключитися та забути про повсякденні турботи. Чому так стається? А тому, що деякі люди за допомогою невловимих нюансів вміють влаштовувати затишок у домі.

Якщо ваше помешкання до таких не належить, ви можете легко виправити ситуацію. І для цього не треба багато грошей та зусиль.

1. Перше, на що слід звернути увагу, це вільний простір. Захаращена квартира, забита дощенту непотребом, не виглядатиме затишною. Тому перше, що вам слід зробити, це максимально розширити вільний простір. Не бійтеся викинути зайве: кажуть, позбувшись старого, ви відкриваєте місце новому. Якщо дозволяють фінанси, зверніть увагу на компактні багатофункціональні меблі – чим більше простору ви вивільните, тим затишнішою виглядатиме ваша квартира.

2. Другою невід’ємною частиною затишку в квартирі є повітря. Так, якщо квартира не провітрюється, в домі жарко чи, навпаки, холодно, ні про який затишок мови бути не може. Пил та сморід злежалих речей теж привабливості помешканню не додадуть. Тому подбайте в першу чергу про те, щоб у квартирі було чисто, а температура повітря – комфортною. І оскільки зараз за вікном зима, вам може допомогти замена уплотнителя – з вікон не дутиме холодне повітря, в квартирі стане тепло, а отже й затишно.

Квартира площею 12 квадратних метрів (фото з сайту http://uwd.ru/)
Квартира площею 12 квадратних метрів (фото з сайту http://uwd.ru/)

3. Варто звернути увагу на те, в яких тонах витримано інтер’єр, а також на різноманітні предмети декору, адже саме вони, нібито й непомітні, роблять дім затишним, а атмосферу в ньому приємною. Якщо можливості зробити ремонт немає, акцентуйте увагу на аксесуарах: штори, світильники, полички – все це дозволить вам перевтілити ваш інтер’єр у джерело позитивної енергетики.

4. Спробуйте прикрасити дім натуральними матеріалами. Композиції з натуральних камінців та дерева, букети, ікебани тощо – все це навіватиме на вас неймовірне заспокоєння. Пам’ятайте про свічки: варто, щоб вони завжди були напоготові.

5. І, нарешті, запах. У кожній затишній квартирі царює приємний запах. Кава, свіжа випічка, морозна свіжість – за допомогою свічок та аромоламп ви зможете домогтися бажаного результату - ці запахи традиційно асоціюються з «домашністю» та сімейним затишком.


Інші новини розділу