Американський ветеран повернув каску родичам убитого в'єтнамця Автор: lesya · Опубліковано: 14.01.2014 15:54 · Розділ: Життя

Для людей, які втратили своїх рідних, навіть найменша дрібниця, що колись їм належала, є справжньою знахідкою, що містить в собі спогади і символізує пам'ять за загиблими. І навіть якщо ці спогади болючі, отримати через роки те, з чим не розлучалася дорога серцю людина, справжня знахідка.

Цими днями родичі загиблого в роки в’єтнамо-американської війни солдата на ім’я Буй Дук Хунг отримали зворушливий подарунок – каску, яка колись належала чоловікові.

До цього часу вона зберігалася в якості трофею в домі ветерана цієї війни Джона Васта, однак тепер, через роки, він вирішив передати її родині вбитого солдата. Трофей належав Джону ще з 1968 року – саме тоді він повернувся з війни, привізши з собою згусток спогадів про криваві події тих років.

Ймовірно, Джон би так і не додумався до такого вчинку. Однак недавно до нього звернулися представники організації Development of Vietnam Endeavors, діяльність якої спрямована на розвиток та укріплення американо-в'єтнамських відносин. Дізнвшись, що в американця зберігається воєнний трофей, вони вирішили розшукати родичів загиблого Буй Дук Хунга, повернувши їм каску, яка зайняла особливе місце в домашньому вівтарі його сім'ї.

Справа в тому, що тіло в’єтнамського солдата так і не вдалося знайти, і родичі навіть не мали що поховати. Тож тепер, коли вони отримали каску, яка захищала Буя, вони ніби отримали частину його.

Фото з prikol.bigmir.net
Фото з prikol.bigmir.net

Церемонія передачі каски відбулася в селищі Хуонг Нон, розташованому на відстані сімдесяти кілометрів на північний захід від Ханоя. Всього на урочистій церемонії були присутні близько сотні осіб.

Сам Джон Васт, якому на сьогоднішній день виповнилося шістдесят сім років, особисто приїхати до В’єтнаму не зміг. Однак він вирішив передати родичам загиблого невелике послання, в якому зазначив, що Буй Дук Хунг був хоробрим солдатом, який сміливо воював за свою країну, як і личить мужньому солдатові. Він також додав, що настав час повернути цю каску людям, які дійсно його любили. Віддаючи трофей, Джон зазначив, що робить це з побажанням любові та миру усьому людству.

Американець також розповів, як саме потрапила до нього ця каска. У 1968 році, коли один з запеклих боїв було закінчено, він побачив на полі тіло вбитого солдата, на голові якого була каска із зображенням голуба. Такий собі символ миру на кривавому полі нікому непотрібної війни.

Джон зняв з нього цю каску і повіз її з собою додому, у США – в якості сувеніра.

Майже півстоліття каска пролежала на полиці в квартирі колишнього солдата, аж поки до нього не звернулися представники Development of Vietnam Endeavors з проханням повернути її родичам загиблого.

Джерело: http://lenta.ru/

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.