Названо країни з найдорожчими у світі автомагістралями Автор: lesya · Опубліковано: 14.01.2014 14:39 · Розділ: Авто-мото

Фото з http://kniklader.ru
Фото з http://kniklader.ru

Відомо, що від якості доріг безпосередньо залежить безпека водіїв та пішоходів, адже, за статистикою, неякісне дорожнє полотно дуже часто стає причиною аварій.

Однак для того, щоб збудувати якісну дорогу, треба дуже багато коштів. І є країни, готові виділяти шалені суми на будівництво доріг та автомагістралей. Про них і поговоримо.

1. Росія. Як би дивно це не звучало, Росія потрапила до рейтингу країн з найдорожчими у світі магістралями. І це при тому, що в цілому світі якість російських доріг викликає не те що сумніви, а дикий регіт та невпинні жарти. Але Росія - велика країна, і в деяких місцях тут прокладають дороги, яким можуть позаздрити навіть німці та швейцарці. Та, на жаль, їх на пальцях перелічити можна.

Тим не менше, відрізок четвертого транспортного кільця в Москві заслуговує звання найдорожчої дороги світу: на будівництво одного кілометра траси було витрачено 578 мільйонів доларів! Звідки така ціна, якщо швейцарці, для прикладу, тратять на будівництво доріг в десятки разів менше?

На вартість дорожнього полотна впливає безліч показників. Це і вартість матеріалів, і технології будівництва, і особливості місцевості, і,звісно ж, використання спецтехніки. Так, якщо, для прикладу, Німеччина зможе заощадити, використовуючи фронтальные погрузчики GiANT власного виробництва, то Росії доведеться чимало переплатити лише за одну купівлю спецтехніки. А таких нюансів є багато. Плюс якщо врахувати, скільки коштів засіло на дні кишень цілої низки чиновників різних ланок, вартість дорожнього полотна стає цілком виправданою. Крім того, в Росії існує ще декілька доріг, на будівництво кожного кілометра яких витрачали щонайменше по кілька десятків мільйонів доларів. І це при тому, що серед 139 країн Росія зайняла 125 місце за якістю доріг.

2. Не шкодує грошей на будівництво автомагістралей і Швейцарія. Ця країна, яка славиться високим рівнем життя та якістю в усьому, витрачає на прокладання трас в десятки разів менші суми, ніж Росія.

3. Потрапили до списку і США. Тут вартість доріг багато в чому зумовлена ландшафтними особливостями окремих регіонів, тому за один кілометр траси американці платять від одного до ста мільйонів доларів в залежності від регіону.

4. Не шкодують грошей на дороги й німці – не дарма Німеччина не обмежує швидкість руху на деяких своїх дорогах. При будівництві головної автомагістралі німці використовували найновіший матеріал, а там, де дорога проходить через населені пункти, ще й спеціальний матеріал, здатний поглинати звуки, щоб шум дороги не перетворив життя місцевих мешканців на пекло. І навіть з урахуванням усіх цих нюансів вартість одного кілометра дороги тут не перевищила двадцяти мільйонів за кілометр.


5. І, як не дивно, Китай. Кілометр автотраси тут коштує близько дванадцяти мільйонів доларів. Та, слід відзначити, якість місцевих доріг відповідає витраченим коштам.


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.