На Facebook подали до суду за шпигунство Автор: lesya · Опубліковано: 14.01.2014 13:56 · Розділ: Суспільство

Фото з scip.org.ua
Фото з scip.org.ua

Напевне, вам доводилося чути версію, що світова Інтернет-мережа була створена спецслужбами спеціально для того, щоб безперешкодно стежити за всіма мешканцями нашої планети. Так це чи не так, не нам судити, але те, що спецслужби використовують Інтернет у власних цілях, сумнівів не викликає. І одним з найбільш дієвих інструментів, які використовують співробітники спецслужб, є соціальні мережі, які, до речі, навіть не приховують, що «зливають» дані про користувачів певним державним структурам.

Шпигунство існує не лише в соціальних мережах. Мережа мобільних телефонів також «грішить» шпигунськими штучками. Тож якщо під час розмови по мобільному ви почуєте якісь дивні звуки, або хтось інший вклиниться у вашу розмову, вам може знадобитися проверка на прослушку – звісно, якщо ви не хочете, щоб ваші особисті розмови чув хтось сторонній.

Але не всі користувачі готові миритися з такою ситуацією. І ось нещодавно двоє мешканців США подали до суду позов, звинувативши соціальну мережу Facebook в шпигунстві за користувачами. Сталося це у штаті Каліфорнія.

В ролі позивачів виступили Метью Кемпбелл і Майкл Харлі, мешканці Арканзасу та Орегона. В позові вони заявили, що соціальні мережі, посилаючись на так зване «удосконалення роботи сервісу», стежать за активними учасниками мережі.

Одним із прикладів цього стеження, за твердженням користувачів, є наступний факт: справа в тому, що посилання, які користувачі відсилають іншим в приватних повідомленнях, підраховуються як лайки до цих посилань. А це означає, що представники мережі можуть з легкістю відстежити листування користувачів і використовувати цю інформацію в яких завгодно цілях.

Найцікавіше те, що представники соціальної мережі підтвердили цю інформацію. Вони розповіли, що й справді посилання, витягнуті з приватних повідомлень, враховуються при підрахунку лайків.

Але вони поспішили заспокоїти користувачів, відзначивши, що вся інша інформація не відстежується і ніяк не використовується.

Що ж стосується позивачів, то вони зажадали від керівництва мережі відшкодування моральних збитків в розмірі ста доларів за кожен день, коли за ними шпигували. В загальному сума моральних збитків, за підрахунком користувачів, повинна скласти близько десяти тисяч доларів кожному з них. Поки що невідомо, чи погодиться мережа сплатити моральне відшкодування, однак це не така вже й велика сума за можливість уникнути скандалу.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.