Чоловіки з високим рівнем IQ рідше зраджують своїм дружинам Автор: lesya · Опубліковано: 14.01.2014 13:15 · Розділ: Наука

Такий чоловік вам зраджувати не буде (фото з сайту trilldy.com)
Такий чоловік вам зраджувати не буде (фото з сайту trilldy.com)

Щороку вчені проводять чимало досліджень, спрямованих на виявлення рівня людського інтелекту та фактів, які на цей рівень впливають. І неодноразово показник IQ, яким і прийнято вимірювати інтелект, опинявся в центрі гарячих дискусій та доволі цікавих досліджень, результати яких, слід сказати, часом бувають зовсім неочікуваними.

Ось і нещодавно британські вчені провели дослідження, в рамках якого з’ясували, що чоловіки з високим рівнем IQ набагато рідше зраджують своїм дружинам.

Щоправда, чому це відбувається, вчені не пояснили. Однак в результаті проведеного тестування вони з’ясували, що освічені чоловіки, які проходять тест iq з високими результатами, набагато рідше скачуть у гречку. У такий спосіб, вважають експерти, вони свідомо намагаються вберегти себе від проблем зі здоров’ям, непотрібних стресів та нервових потрясінь.

Відповідне дослідження проводилося психологами з Інституту економіки в Лондоні.

На рівень IQ, твердять вчені, впливає ціла низка факторів. І якщо раніше дослідники говорили про взаємовплив генетичних задатків й освіти та рівня інтелекту, сьогодні вони виокремлюють додаткові нюанси. Виявляється, на рівень інтелекту, особливо у дітей, впливають різні хвороби. Так, якщо дитина хворіє інфекційним захворюванням, ресурси її організму йдуть на подолання хвороби, тоді як мозок цінної для власного розвитку енергії отримує недостатньо.

Відповідне дослідження проводили американці. Вони з’ясували, що рівень інтелекту в тих штатах, де спостерігався високий рівень захворюваності різними хворобами, в загальному був набагато нижчим, ніж у тих частинах країни, мешканці яких хворіли рідше.

В рамках іншого дослідження вчені, цього разу японці, довели, що перегляд телевізора негативно впливає на рівень дитячого інтелекту. Всього вони обстежили дітей у віці від п’яти до вісімнадцяти років. Дослідження проводилося за допомогою томографа. І виявилося, що у дітей, які щодня переглядали телевізор більше чотирьох годин, об’єм сірої речовини у фронтополярній корі головного мозку був набагато більшим, ніж у дітей, які дивилися телевізор мало або не дивилися взагалі. Експерти відзначають, що у дітей з високим рівнем інтелекту об’єм сірої речовини в цій зоні традиційно невеликий.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.