Перевірка дисертацій на плагіат змушує тремтіти зі страху німецьких політиків Автор: lesya · Опубліковано: 14.01.2014 11:12 · Розділ: Події у світі

Ніколи не знаєш, куди закине тебе доля. Здавалося б, сьогодні ти ніхто, звичайний собі студент, а завтра ти вже знаменитий на увесь світ політик.

Так, доля вміє жартувати, не шкодуючи ні великих, ні малих, ні багатих, ні бідних. І ось сьогодні ти пишеш дисертацію, переслідуючи єдину мету – вкластися в терміни та написати роботу на хорошу оцінку, успішно її при цьому захистивши, а через кілька років ти починаєш розуміти, що все слід було робити по-іншому.

Схоже, таке розуміння прийшло до багатьох знаменитих політиків, які пошкодували про те, що колись, в молоді роки, працювали над дисертацією не надто старанно: тепер поважних науковців, докторів та вчених позбавляють наукових ступенів, виявляючи у їхніх роботах плагіат.

Хвиля ганебних розвінчувань прокотилася в минулому році Німеччиною. Роботи кількох поважних політиків, написані ще кілька десятиліть тому, піддалися ретельному аналізу з використанням спеціальних комп’ютерних програм на виявлення плагіату, в результаті чого їх було визнано неунікальними, авторів позбавили вчених ступенів, і вони змушені були подати у відставку.

«Репресії» торкнулися спершу Аннетт Шаван, міністра освіти Німеччини. Її роботу, написану та захищену ще у 80-хх роках, перевірили на унікальність і виявили, що більше половини дисертації було списано. Аннет подала у відставку, й тепер на її біографії темніє величезна пляма.

Що ж, хороший привід замислитися тим, хто на даний час працює над написанням дисертації. Технології не стоять на місці, і можете бути упевнені, що через кілька років з’являться програми, що зможуть розкрити навіть найпідступніші та наймайстерніші хитрощі дисертантів. І якщо ви хочете уникнути проблем в майбутньому, пишіть роботу одразу якісно та чесно, без списувань. Якщо ж вам потрібна допомога у написанні, звертайтеся до перевірених спеціалістів, що працюють на сайті Dissertatus, - дисертацію виконають якісно, і ви отримаєте гарантію того, що ваша невелика таємниця через кілька років не стане надбанням громадськості, а ви не станете об’єктом звинувачень у плагіаті.

Однак вернімося до німецьких політиків – їм, як виявилося, є чого тремтіти. Ще в 2011 році звинувачення у плагіаті змусили піти у відставку тодішнього міністра оборони Карла-Теодора цу Гуттенберга. Аналогічні викриття торкнулися й інших високопоставлених політиків - Флоріана Графа, Сільвани Кох-Мерін, Биджана Джир-Сарая та Маргарити Матіопулос.

Втім, деяким політикам вдалося-таки відстояти свої наукові знання. Цими днями спікер бундестагу Норберт Ламмерт довів, що в його роботі нема плагіату. Відстояв наукове звання і колишній глава МЗС Франк-Вальтер Штайнмайер.


Інші новини розділу