Не перевелися ще таланти в нашій країні ! Автор: kseniya_www · Опубліковано: 13.01.2014 21:15 · Розділ: Суспільство

Україна завжди славилася своєю майстерністю в рукоділлі. Ось і зараз вона в черговий раз довела свою перевагу. А сприяла цьому народна майстриня з Тернополя, Людмила Щігольська.

Перш за все, хотілося б відзначити той факт, що Західна Україна завжди відрізнялася умінням красиво вишивати. Це по-перше. А по-друге, мода на « вишиванки » (сорочки, сукні, рушники, серветки, футболки і т.д. ) ніколи не проходила. Вона, як і час - вічна.

Пані Людмила каже, що велику частину часу вона проводити за вишивкою, особливо популярними стали торік вишиті плаття. Тільки за минулорічний сезон (весна -літо, ) у неї було замовлень на більш ніж 20 вишитих суконь.

На сьогоднішній день, а це тільки початок сезону народна майстриня має вже 10 замовлень на футболки з прикольними надписами, звичайно ж вишивкою. «Основними замовницями класичних сорочок, - говорить Л. Щігольская, - є наречені.

Але тут доводиться враховувати і смак дівчат, і поведінку, і характер. Хоча основним кольором обраниць є білий, але все ж їй доводиться показувати і чорні сукні. Але таких робіт було мало: такі сукні замовляли тільки на траурні події. А нареченим негоже бути в темному подобі. Хоча, вона не приховує свого здивування, серед молоді популярний і чорний відтінок. Тим більше, що темний колір приховує добре недоліки фігури...

Нитки, тканина, візерунки, пояс, коміри - все це створює неповторний шедевр. Кожна дівчина вибирає собі сама, що їй хотілося б бачити. Природно від цього всього залежить і ціна на таке плаття. Але, в середньому, вона стартує від тисячі гривень. Найдешевші моделі - вишивка поверх сукні. Якщо ж хочете вишукане і неповторне - тоді треба чекати близько двох місяців. Таке плаття обшивається повністю вручну. Але і ціна буде, відповідно, вище в два рази.

У такому нелегкому ремеслі їй допомагають дві дочки і сестра. Всі разом вони вишивають і троянди, і калину, і маки. Використовують при цьому шовкові, золоті, лляні, штучні і натуральні. Все залежить від якості та самого полотна. Особливо вишуканим замовникам пропонують пояса і рукава, обшиті різнокольоровим бісером. Як кажуть на Україні : «Боже помагай ! » І побільше замовників нашій майстрині.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.