Вчені виявили несподівані мотиви, що спонукають нас займатися сексом Автор: lesya · Опубліковано: 14.01.2014 08:21 · Розділ: Психологія

Нещодавно вчені Техаського університету вирішили з’ясувати, що спонукає людей займатися сексом. І виявилося, що в людей може бути аж 237 різних мотивів, щоб вступити у взаємини з представником протилежної статі. І, як і слід було очікувати, люди далеко не завжди займаються сексом через кохання.

Когось ці висновки можуть розчарувати, комусь видадуться очевидними – все залежить від світосприйняття самої людини. Тим не менше, серед найпоширеніших мотивів, які спонукають займатися сексом, - нудьга, безсоння чи навіть потяг до забороненого плоду. А цікавість та жага помсти і взагалі займають одні з провідних місць. Більше того, частенько люди займаються сексом, щоб уникнути якоїсь неприємної розмови, а іноді для того, щоб влаштуватися на роботу.

Так, за даними фахівців, близько 85% жінок під час сексу відчувають нудьгу. З психологічної точки зору вони йдуть на інтим тому, що так треба.

Психолог і сексолог Емма Рібас вирішила прокоментувати ситуацію. Оскільки жінки набагато частіше стикаються з емоційною залежністю, ніж чоловіки, вони займаються сексом тому, що бояться, що якщо відмовлятимуть своєму партнеру, він рано чи пізно їх кине. Такі жінки бояться самотності, тож їм легше погодитися на секс і думати, що вони зробили все для збереження стосунків.

Серед виявлених мотивів, говорять дослідники, були цілком очевидні: комусь сподобалася зовнішність партнера, комусь подобається сам секс. Однак є й несподівані мотиви: деяким учасникам опитування секс допомагав позбутися головного болю, для когось він був своєрідним каталізатором розриву взаємин з чоловіком чи дружиною, ще для когось секс – це спроба наблизитися до Бога. Були й зовсім цинічні мотиви – спалити калорії після ситної вечері.

Як би там не було, дослідження зруйнувало стереотип, ніби жінки часто займаються сексом через гроші або ж заради соціального статусу. Насправді так частіше роблять чоловіки.

Дослідниця Емма Рібас спробувала пояснити мотиви для занять сексом гормональними реакціями. На першому етапі верховодить тестостерон і естроген – ці гормони спонукають нас спокушати партнера. Далі за справу береться серотонін, і нам здається, що ми жити не зможемо без партнера. Тоді настає черга окситоцину і вазопресину – гормонів, що відповідають за формування міцної прив’язаності, спонукаючи нас виявляти турботу про свого партнера.

Джерело: novostink.ru

Інші новини розділу