І знову кінець світу. Цього разу в 2040-му Автор: lesya · Опубліковано: 13.01.2014 23:16 · Розділ: Наука

Дискусії про кінець світу точаться, напевне, стільки ж, скільки існує сам світ. Ну може, трішки менше. Та все ж щороку - та ба: мало не щотижня - з’являються чергові повідомлення про наближення кінця всього сущого.

І ось не встиг світ оговтатися від чергового «Апокаліпсису», як знову з’явилося повідомлення про те, що найближчим часом землю чекає страшний кінець.

Цього разу повідомлення прозвучало з уст представників радіомовної компанії «Голос Росії», і воно дуже швидко розповсюдилося в Інтернеті.

Фото з tree.biz.ua
Фото з tree.biz.ua


Ситуацію вирішив прокоментувати Торстен Хармс у статті, опублікованій на сторінках Berliner Zeitung. На цей раз в Інтернеті з’явилася чутка про те, ніби астрономи з NASA виявили астероїд AG5, який з високою ймовірністю може зіткнутися з Землею через двадцять шість років. Катастрофа, як прогнозують вчені, може відбутися п’ятого лютого 2040-го року, і, що найбільше тривожить, імовірність катастрофи досить-таки висока: 1:625. Радіокомпанія повідомила, що у випадку, якщо катастрофа станеться, мільйони людей загинуть. Проте про повне вимирання людства говорити не доводиться.

Шокуюча новина сколихнула громадськість. Але Торстен Хармс вирішив з’ясувати, що до чого. І виявилося, що російська радіомовна компанія обіграла новину трирічної давнини.

Астероїд, про який іде мова, вчені НАСА і справді виявили. Та сталося це не тепер, а восьмого січня 2011 року. Знахідку зробили вчені та астрономи Маунт-Леммонської обсерваторії, розташованої в штаті Арізона.

Виявлення астероїду стало результатом досліджень вчених, що проводилися в рамках проекту, присвяченого пошуку астероїдів, що становлять потенційну небезпеку для людства.

Діаметр виявленого космічного об’єкта становить 140 метрів, і якщо він зіткнеться з Землею, то призведе до катастрофічних наслідків. Але не в глобальних масштабах. Як очікують вчені, у випадку зіткнення він створить кратер діаметром в кілометр-два. Ймовірно, що більшу хвилю при падінні візьме на себе океан. Та в обох випадках про знищення Землі говорити не доводиться, адже щоб говорити про катастрофу глобальних масштабів, потрібен астероїд діаметром щонайменше один кілометр.

Згодом інформацію було спростовано, а небезпеку зіткнення астероїду з Землею оцінили в один бал за десятибальною шкалою Торіно. Якщо б небезпеку оцінили в десять балів, то загроза для людської цивілізації і справді була б серйозною.

Більше того, в грудні 2012 року з’явилася інформація, що астероїд AG5 пролетить на відстані одного мільйона кілометрів від Землі. А це означає, що «кінця світу» вдасться уникнути і цього разу.

Джерело: www.inopressa.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.