Американці створюють квантовий комп'ютер, здатен зламати будь-яку систему шифрування Автор: lesya · Опубліковано: 13.01.2014 12:31 · Розділ: Нові технології

Без шифрів та кодів життя сучасної цивілізації було б неможливим. Доступи до різних сайтів, банківських рахунків, особистих даних – все це засноване на системі цифр та чисел.

Так, ми створюємо паролі, щоб унеможливити доступ стороннім до наших акаунтів соціальних мереж, пошти та банківських карт, та все одно знаходяться умільці, здатні зламати навіть досить складні шифри та комбінації. Тому дедалі частіше системи змушують користувачів створювати складніші паролі – і все це для того, щоб вберегти їх від зловмисників.

Та найближчим часом і цього буде недостатньо. З’явилася інформація, що на сьогоднішній день американський уряд активно працює над створенням квантового комп’ютера, який зможе зламати будь-яку систему шифрування.

Фото з сайту audiofind.ru
Фото з сайту audiofind.ru

Розробкою унікального пристрою на сьогоднішній день займаються спеціалісти Фізичної лабораторії (Laboratory for Physical Sciences), розташованої в Меріленді. Очікується, що створений інженерами та ученими пристрій зможе зламати будь-яку систему шифрування інформації, а це означає, що представникам Управління національної безпеки США будуть доступні всі без винятку банківських операції, вся секретна урядова інформація, медичні дані та бізнес-інформація практично усіх приватних компаній.

Ясна річ, що у вільний доступ ці технології не надійдуть ніколи. Та все ж не надто приємно розуміти, що якісь пікантні подробиці твого життя стануть доступними для американського уряду. Коли квантовий комп’ютер побачить світ, невідомо, однак рядовим користувачам від його виходу ні холодно, ні тепло. Куди цікавіше поспостерігати за набагато простішими та в той же час потрібнішими пристроями, огляди яких з’являються на сайті Технопортал – від нового «Самсунга» чи «Айфона» більшості з нас куди більше користі, ніж від якогось там квантового комп’ютера.

Тим не менше, для американського уряду розробка украй важлива. Бюджет проекту, за окремими даними, склав майже вісімдесят мільйонів доларів.

Зрозуміло, що роботи ведуться під грифом найсуворішої секретності. Як твердять фахівці, це вже не перша розробка американців, яка ведеться у даній сфері. Більше того, інший проект є ще більш потужною кіберзброєю, яка не лише дозволить зламувати всі системи шифрування, але й зробить можливими кібератаки надзахищених мереж і серверів, що знаходяться в будь-яких точках земної кулі.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.