"Шантарам": чого варто очікувати від книги читачеві Автор: lesya · Опубліковано: 12.01.2014 20:05 · Розділ: Культура

Фото з сайту enniki-benniki.livejournal.com
Фото з сайту enniki-benniki.livejournal.com

Життя – складна штука, страшно мінлива, несподівана та водночас прекрасна.

Коли ми тільки приходимо на світ, нам здається, ніби ми все про життя знаємо. Ніби все, що навколо, легко поділити на чорне та біле, а людей на Землі можна з легкістю розподілити в два табори: добрі та погані. Позитивних героїв книг чи фільмів, ми, малі, ідеалізуємо, негативним же персонажам юна фантазія приписує часом зовсім уже неймовірні риси монстрів та демонів.

Та проходить час, і життя стирає ці грані. Ми починаємо розуміти, що в житті насправді не існує конкретики, і практично нема чітких форм, а реальність-не що інше, як наша інтерпретація подій, що відбуваються навколо. Так, ми починаємо розуміти, що часом добрі люди здатні на підлі вчинки, а в негативних персонажів грандіозного шедевру по імені «Життя» звідкись з’являються іскорки благородства.

Здавалося б, чого можна очікувати від злочинця, на рахунку якого не одне загублене життя. Злочинця, який для того, щоб жити на широку ногу, не гидував практично ніякими методами, чоловіка, який займався підробкою документів та грошей, працював на мафію, а в час, коли в житті і його торкнулася біда, не витримав напруги і втрапив у героїновий капкан? Злочинця, який мало не половину свого свідомого життя провів у підпіллі та за ґратами? Але ні: виявляється, і такі люди здатні на благородні вчинки, а це ще раз доводить, що моральні устої суспільства – явище надто умовне, щоб сприймати його всерйоз.

Саме це нам своїм життям довів Грегорі Девід Робертс, автор бестселера Шантарам скачать який ви зможете в Інтернеті. Книга вийшла в 2010 році, й одразу вчинили вибух серед світової читацької аудиторії, привернувши увагу критиків та розбурхавши серйозну полеміку. Читачі з усього світу в захваті від «Шантарама», а професійні рецензатори прирівнюють його творчість до робіт визначних класиків літератури минулого та позаминулого століть.

Судячи з відгуків читачів, книга і справді заслуговує на увагу. Надзвичайно цікавий сюжет (а книга багато в чому автобіографічна, тож тут прискіпливий читач зможе розгледіти чимало цікавого як про самого себе, так і про оточуюче життя, в якому мафія тісно співпрацює з державними структурами, тощо), глибинний зміст і ціла купа роздумів. Неймовірний драматизм, глибинність цитат, філософічність, трагізм окремих персонажів, а також неймовірна сила духу, яку врешті-решт демонструє головний герой, успішно подолавши життєві негаразди, - все це робить книгу особливо привабливою для читачів.

Книга за час свого існування стала настілки популярною, що її вже найближчим часом планують екранізувати. І головного персонажа повинен зіграти не хто інший, а сам Джонні Депп. До речі, він і працюватиме над фільмом в якості режисера – принаймні, такі чутки ходять серед голлівудських знаменитостей. Що ж, вибір непоганий, а зараз доведеться дочекатися виходу стрічки, а хто не читав книгу, прочитати її, адже неможливо залишити без уваги витвір, який сколихнув увесь літературний світ.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?